W lipcu br. na pozycję lidera oglądalności wśród programów informacyjnych awansowały „Fakty”. Wszystkie dzienniki odnotowały spadki oglądalności, a najwięcej widzów stracił „Teleexpress”.
„Fakty” TVN w lipcu 2016 roku oglądało średnio 2,38 mln widzów, co zapewniło stacji 23,16 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis stracił 1,49 proc. widzów, czyli 36 tys. oglądających, ale jego udział zmalał z 24,25 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez jednego z nadawców. Jednocześnie był to najmniejszy spadek widowni w zestawieniu, a dziennik ten na pozycję lidera awansował z miejsca trzeciego.
Drugą lokatę zajęły „Wiadomości” TVP1. Widownia tego dziennika zmniejszyła się o 8,38 proc. (216 tys. osób) do 2,36 mln oglądających. Udział „Wiadomości” w TVP1 w rynku zmalał z 23,57 proc. do 21,25 proc.
Natomiast na ostatnie miejsce podium (z pozycji lidera) spadł „Teleexpress” TVP1. Jego oglądalność zmniejszyła się najbardziej w zestawieniu - o 25,91 proc. (761 tys. widzów) i w lipcu 2016 roku wyniosła ona 2,18 mln osób. Z kolei udział serwisu wyniósł 26,66 proc. (rok wcześniej było to 35,05 proc.).
Oczko niżej znalazły się „Wydarzenia” Polsatu. Widownia tego dziennika wyniosła 1,43 mln osób, po spadku o 11,43 proc.
Natomiast wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 poszedł w dół o 17,46 proc. do 1,05 mln widzów.
Telewizja
|
TVP Info i TVN24 z rekordowymi wynikami wyprzedziły TVP2, hitami programy TVP1 o ŚDM (podsumowanie tygodnia)
|
Wśród widzów w wieku 16-49 lat w lipcu 2016 roku na pozycji lidera oglądalności też znalazły się „Fakty”, których widownia zmniejszyła się o 4,69 proc. do 812 tys. oglądających.
Również i w tym ujęciu wszystkie serwisy zanotowały spadki, a najwięcej stracił „Teleexpress” - było to 26,13 proc. do 489 tys. widzów.
![]() |
„Fakt”, „Gazeta Wyborcza”, „Super Express” i „Rzeczpospolita” z najniższą sprzedażą w historii (dane za maj)
|