Serwis streamingowy SkyShowtime w Polsce ruszy w tym roku

Comcast Corporation i ViacomCBS Inc. ogłosiły uzyskanie pełnej zgody organów regulacyjnych na uruchomienie nowego serwisu streamingowego SkyShowtime. Start platformy planowany jest w tym roku w ponad 20 europejskich krajach, m.in. w Polsce.

mk
mk
Udostępnij artykuł:
Serwis streamingowy SkyShowtime w Polsce ruszy w tym roku

- Cieszymy się, że SkyShowtime uzyskał wszystkie wymagane zgody regulacyjne, które pozwolą nam zaoferować milionom odbiorców w Europie nowy, atrakcyjny serwis rozrywkowy. Zapewnimy widzom szeroki wybór najlepszych na świecie treści - komentuje Monty Sarhan, dyrektor generalny SkyShowtime.

Sarhan został mianowany szefem SkyShowtime na początku br. To wieloletni pracownik zarówno Comcastu, jak i ViacomCBS, który wcześniej przez ponad dekadę pracował w abonamentowym serwisie telewizyjnym EPIX.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/daniel-reszka-wiceprezes-ds-marek-rozrywkowych-i-mlodziezowych-viacomcbs-networks-ce-wywiad,7170047701002369a ##

Docelowo serwis będzie dostępny dla odbiorców w Albanii, Andorze, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Danii, Finlandii, na Węgrzech, w Kosowie, Czarnogórze, Holandii, Macedonii Północnej, Norwegii, Polsce, Portugalii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii i Szwecji. SkyShowtime trafi do ponad 20 europejskich krajów obejmujących 90 milionów gospodarstw domowych.

Na razie koncerny nie zdradzają czy w ofercie nowej platformy znajdą się linearne kanały telewizyjne. To bardzo prawdopodobne, bo w portfolio koncernów są m.in. stacje MTV, Nickelodeon, 13 Ulica, Paramount Channel. ShowTime to natomiast marka kanału filmowego premium w Stanach Zjednoczonych.

Szczegóły dotyczące oferty, w tym koszt abonamentu, zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

W 2022 roku do Polski wejdą HBO Max i Disney+

Od sześciu lat w naszym kraju jest obecny Netflix, który od 2020 roku jest u nas zdecydowanie najpopularniejszą platformą w kategorii VoD i OTT.

Pod koniec 2020 roku w Polsce pojawiło się discovery+, jako kolekcja dostępna na platformie Player należącej do TVN Grupy Discovery. W sierpniu ub.r. zadebiutowała u nas szwedzka platforma Viaplay, oferująca przede wszystkim transmisje sportowe (m.in. z kilku lig piłkarskich, a od grudnia ub.r. także z gal KSW).

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Odświeżony "Dziennik Gazeta Prawna". Nowy layout i format

Odświeżony "Dziennik Gazeta Prawna". Nowy layout i format

"Parkiet" z nową ofertą prenumeraty

"Parkiet" z nową ofertą prenumeraty

Właściciel ChataGPT w chmurze od Amazona. Umowa na prawie 40 mld dolarów

Właściciel ChataGPT w chmurze od Amazona. Umowa na prawie 40 mld dolarów

Burza wokół wywiadu Rymanowskiego nie cichnie. Co dziennikarz na tym zyskał?

Burza wokół wywiadu Rymanowskiego nie cichnie. Co dziennikarz na tym zyskał?

65 nagród na 26. edycji Effie Awards Poland. Tryumf DDB Warszawa, Zenith i McDonald's

65 nagród na 26. edycji Effie Awards Poland. Tryumf DDB Warszawa, Zenith i McDonald's

Kanał Zero krytykowany za reklamy dostawcy VPN. "Nie instalujcie"

Kanał Zero krytykowany za reklamy dostawcy VPN. "Nie instalujcie"