Rafał Porzeziński poprowadzi late night show w TVP1

W wiosennej ramówce TVP1 znajdzie się program  „Ocaleni” Rafała Porzezińskiego. Będzie to late night show, emitowany przed północą - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Łukasz Brzezicki
Łukasz Brzezicki
Udostępnij artykuł:

W swoim autorskim programie Porzeziński będzie rozmawiać z gośćmi, którzy wyszli z uzależnień, pokonali ciężkie choroby i przeżyli sytuacje graniczne w życiu. W studiu mają pojawić się także znane osoby, które opowiedzą o swoich dramatycznych przeżyciach. Talk-show zostało nazwane roboczo „Ocaleni”.

- Traktuję tę audycję jako misyjny format. Wiele osób prosiło mnie o nowoczesną wersję „Wódko, pozwól żyć” - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes TVP. Program „Wódko, pozwól żyć” prowadziła w TVP Halszka Wasilewska, pomagając rodzinom dotkniętym przez alkoholizm.

Rafał Porzeziński od marca 2016 roku prowadzi w radiowej Jedynce audycję „Twarzą w twarz - Ocaleni” (we wtorki po godz. 20), w której rozmawia z osobami z doświadczeniami wychodzenia z kryzysu, uzależnień i chorób. Late night show w TVP1 ma być tematycznie powiązane z tą audycją. Wcześniej dziennikarz przez ponad dwa lata prowadził „12-ty krok” w TV Republika.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, late night show Rafała Porzezińskiego planowane jest na czwartkowy wieczór, prawdopodobnie przed północą. Show ma być produkowany wewnętrznie przez TVP. Premiera odbędzie się w marcu.

Przez ostatnie dwa lata Rafał Porzeziński był dyrektorem Programu 1 Polskiego Radia. Wcześniej pracował m.in. w radiowej Trójce, Radiu ZET, Radiu Kolor, Radiu Józef, Radiu Warszawa oraz Radiu Plus, gdzie pełnił funkcję dyrektora programowego. Współpracował m.in. z Canal+, Telewizją Polsat, TV Puls i TVP Info. W 2009 roku był wydawcą programu „Koniec Końców” w TVP1, który współprowadził Paweł Kukiz.

Ze stanowiskiem szefa radiowej Jedynki Porzeziński pożegna się w lutym, tłumaczy to „nowymi wyzwaniami zawodowymi”. Szanse na objęcie stanowiska dyrektora PR1 mają Wojciech Reszczyński i Robert Tekieli.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Polsat Media bez wyłączności na sprzedaż reklam w Republice. Jest nowa umowa

Polsat Media bez wyłączności na sprzedaż reklam w Republice. Jest nowa umowa

Grupa Polsat Plus przekaże 575 tys. zł dla olimpijczyków

Grupa Polsat Plus przekaże 575 tys. zł dla olimpijczyków

Rainbow Tours chwali się rezerwacją wycieczek. Wzrosty przed atakiem USA na Iran

Rainbow Tours chwali się rezerwacją wycieczek. Wzrosty przed atakiem USA na Iran

Irańczyk wycofał się z zarzutów wobec reporterki TVP Info

Irańczyk wycofał się z zarzutów wobec reporterki TVP Info

Orły ponownie w TVP. Z nowym prowadzącym

Orły ponownie w TVP. Z nowym prowadzącym

Friz reklamuje KFC. W kampanii specjalne menu

Friz reklamuje KFC. W kampanii specjalne menu