„Pytanie na śniadanie” liderem programów śniadaniowych we wrześniu

Największą oglądalność spośród programów śniadaniowych we wrześniu br. wśród wszystkich widzów miało „Pytanie na śniadanie”. Z kolei w grupie komercyjnej 16-49 pierwszy był „Dzień dobry TVN” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Michał Kurdupski
Michał Kurdupski
Udostępnij artykuł:

We wrześniu 2020 roku średnia oglądalność „Pytania na śniadanie” wyniosła 439 tys. osób przy 9,38 proc. udziału w rynku telewizyjnym w grupie 4+ - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl. We wrześniu br. „Pytanie na śniadanie” rozpoczynało się o godz. 7.15, a w maju ub.r. startowało o 7.15.

Magazyn TVP miał o 28 tys. widzów mniej niż rok wcześniej.

Drugie miejsce zajęło konkurencyjne „Dzień dobry TVN”, które w analizowanym okresie przyciągało przed telewizory średnio 347 tys. osób, co przełożyło się na 7,27 proc. udziału. Rok wcześniej magazyn TVN śledziło 388 tys. widzów (przy udziale wynoszącym 8,73 proc.), co oznacza spadek o 41 tys. oglądających (największy spadek wśród wszystkich magazynów). „Dzień dobry TVN” aktualnie oglądać można codziennie o godz. 8.00 (we wrześniu ub.r. - o 7.30).

Trzeci był magazyn „Nowy dzień z Polsat News”, który niezmiennie pokazywany jest w Polsacie codziennie o godz. 6.00. We wrześniu 2020 roku jego widownia wyniosła 302 tys. osób, a jego udział - 11,44 proc. (najwyższy spośród wszystkich analizowanych programów). Program względem analogicznego okresu rok wcześniej stracił 5 tys. widzów. „Nowy dzień z Polsat News” można równolegle również oglądać w newsowym kanale Telewizji Polsat.

grafika

„Dzień dobry TVN” liderem w 16-49

Wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49 będący liderem zestawienia magazyn „Dzień dobry TVN” we wrześniu br. miał 165 tys. widzów (względem analogicznego okresu ub.r. spadek o 27 tys. oglądających).

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/marcelina-zawadzka-odchodzi-pytanie-na-sniadanie-zastapi-ja-malgorzata-opczowska,7170460491671169a ##

Drugie też było „Pytanie na śniadanie” (spadek o 39 tys. do 147 tys. oglądających), a trzeci - „Nowy dzień z Polsat News” (do góry o 3 tys. do 120 tys. widzów).

grafika

Dane oglądalności dla grupy 16-59.

grafika

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Polski fundusz wychodzi z giganta e-commerce. Sprzedaż za prawie pół miliarda

Polski fundusz wychodzi z giganta e-commerce. Sprzedaż za prawie pół miliarda

Nowy właściciel TVN ze "śmieciowym" ratingiem. Analitycy bezlitośni

Nowy właściciel TVN ze "śmieciowym" ratingiem. Analitycy bezlitośni

"Mikromomenty" w kampanii Lecha

"Mikromomenty" w kampanii Lecha

Ruszyło przyjmowanie zgłoszeń do nagród Press Club Polska 2026

Ruszyło przyjmowanie zgłoszeń do nagród Press Club Polska 2026

Hollywood na Twoim evencie. Pierwszy w Polsce oryginalny Glambot prosto z Los Angeles – wywiad z ekspertami Hulaj-Dusza
Materiał reklamowy

Hollywood na Twoim evencie. Pierwszy w Polsce oryginalny Glambot prosto z Los Angeles – wywiad z ekspertami Hulaj-Dusza

Była Miss Polski reporterką Canal+ Sport

Była Miss Polski reporterką Canal+ Sport