Osoby z niskim wykształceniem najchętniej oglądają Polsat i TVP1 (top 40 stacji)

Wśród osób powyżej 16. roku życia nieposiadających matury w I półroczu 2015 roku najchętniej oglądaną stacją był Polsat, który wyprzedził TVP1. Oba kanały miały sporą przewagę nad TVN i TVP2. Raport portalu Wirtualnemedia.pl.

Michał Kurdupski
Michał Kurdupski
Udostępnij artykuł:

W okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2015 nowym liderem rynku telewizyjnego wśród wszystkich widzów w wieku 16 i więcej lat, którzy nie posiadają matury, został Polsat. Jego średni dobowy udział wyniósł 13,59 proc. W porównaniu do analogicznego okresu ub.r. zwiększył się on o 1,87 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Wówczas stacja ta zajmowała miejsce drugie.

Z kolei na drugą pozycję spadła TVP1, której udział w analizowanym okresie zmniejszył się o 5,57 proc. do 13,06 proc. Podium uzupełnia TVN. Jego średni dobowy wynik zmalał o 9,18 proc. do 10,39 proc.

Natomiast czwartą lokatę zajęła TVP2, której udział wyniósł 9,32 proc. Zmalał on najbardziej w czołowej dziesiątce, bowiem o 10,73 proc.

Pierwszą piątkę zestawienia zamyka naziemny kanał TVN7. Jego udział zmniejszył się o 2,48 proc. do 3,94 proc.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp1-liderem-ogladalnosci-wsrod-osob-z-wyksztalceniem-wyzszym-polsat-i-tvn24-z-takim-samym-wynikiem-top-40-stacji ##

W czołowej dziesiątce znalazły się jeszcze takie stacje, jak: TVP Info (3,75 proc.; wzrost o 12,95 proc.), TV4 (3,73 proc.; do góry o 25,59 proc. - największy w top 10), TV Puls (3,41 proc.; + 2,10 proc.), Polsat 2 (1,79 proc.; - 9,14 proc.) i TVN24 (1,76 proc.; - 6,88 proc.).

Dane obejmują wszystkie osoby w wieku 16 i więcej lat, którzy nie posiadają matury. Wliczają się tutaj też gimnazjaliści oraz uczniowie szkół zawodowych.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Kolejne związki piszą do władz TVP. Chodzi o wielkanocny dodatek

Kolejne związki piszą do władz TVP. Chodzi o wielkanocny dodatek

Allegro znów chce skupować akcje. Wyłoży ponad 1,5 mld zł

Allegro znów chce skupować akcje. Wyłoży ponad 1,5 mld zł

YOC wchodzi na ekrany TV. Pierwszym klientem Electrolux

YOC wchodzi na ekrany TV. Pierwszym klientem Electrolux

KRRiT tłumaczy decyzję po wniosku Republiki ws. MUX-8. "Nie przyciąga nadawców"

KRRiT tłumaczy decyzję po wniosku Republiki ws. MUX-8. "Nie przyciąga nadawców"

Planowanie – podstawą nowoczesnej produkcji: FAKT CZY MIT
Materiał reklamowy

Planowanie – podstawą nowoczesnej produkcji: FAKT CZY MIT

Jawny Lublin z nagrodą Stowarzyszenia Gazet Lokalnych

Jawny Lublin z nagrodą Stowarzyszenia Gazet Lokalnych