Internet 2012-07-02
0

Okulary Google "Project Glass" na rynku w 2014? (wideo)

Współzałożyciel Google, Sergey Brin, zdradził Bloombergowi że chciałby wprowadzić okulary Project Glass do sprzedaży już w 2014 roku.

W San Francisco, na konferencji Google I/O, firma z Mountain View ogłosiła że uczestnicy tego wydarzenia za 1 500 dolarów mogą zamówić prototypową wersję urządzenia. Project Glass Explorer Edition, skierowany do twórców oprogramowania, trafi do nich jednak nie wcześniej jak w przyszłym roku.

>>> 1 500 dolarów za interaktywne okulary Google

- Chciałbym żeby Explorer Edition było dostępne już na początku roku. I w ciągu kolejnego roku chcę wprowadzić wersję dla konsumentów - powiedział Brin w wywiadzie dla Bloomberg TV.

W rozmowie poruszony został także temat zespołu Google X Lab - oddziału firmy zajmującego się najbardziej nowatorskimi, innowacyjnymi projektami. Na jego czele stoi właśnie Brin.

- W Google X nie pracuję nad niczym, co można by porównać z obecnymi produktami. W Google X chodzi o nowe, ryzykowne technologie, o sprawienie by science fiction stało się rzeczywistością. - tłumaczył współzałożyciel Google.

Project Glass, łączące się z internetem, wyposażone w wyświetlacz i mikrofon okulary, to jeden z nielicznych ujawnionych projektów Google X Lab. Wiadomo także, że zespół Brina pracuje obecnie nad autonomicznymi samochodami nie potrzebującymi kierowcy.

Autor: Wojciech Borowicz

Więcej informacji: okulary Google, Project Glass

praca.wirtualnemedia.pl

Dotrzyj do ponad miliona czytelników
KOMENTARZE (0) DODAJ OPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NA PRACA
Praca Start Tylko u nas