Znana marka ketchupów zmienia logo i opakowania

Firma Kraft Heinz w tym roku rozwija markę Pudliszki, obecną głównie w kategorii ketchupów i koncentratów pomidorowych. W jej ofercie ma pojawić się kilkanaście produktów, brand przechodzi właśnie rebranding - zmieniają się: logo, styl komunikacji z konsumentem, a także opakowania.

Beata Goczał
Beata Goczał
Udostępnij artykuł:
Znana marka ketchupów zmienia logo i opakowania

W 2025 roku pod marką Pudliszki wprowadzone na rynek zostanie łącznie 16 nowości produktowych, które łączą najnowsze trendy i odpowiadają na potrzeby współczesnego konsumenta. 

– Wprowadzając nowe produkty czy warianty smakowe wsłuchujemy się w potrzeby dzisiejszych konsumentów i inspirujemy się trendami kulinarnymi, mając pełną świadomość tego, co lubią nasi rodacy w kuchni. To przede wszystkim wysoka jakość i zdrowe składniki, a także kwestie związane z wygodą. Zmieniamy też identyfikację wizualną Pudliszek, dzięki czemu między innymi zwiększymy widoczność naszych produktów na sklepowych półkach – mówi Adam Imielski, dyrektor zarządzający w Kraft Heinz Polska, właściciela marki Pudliszki.

Nowe Pudliszki na nowy rok

Bieżący rok to nowe rozdanie dla marki, która przechodzi widoczne dla konsumentów zmiany, kontynuując jednocześnie wcześniej sprawdzone rozwiązania. Dlatego w nadchodzących miesiącach jej komunikacja będzie utrzymana w duchu zeszłorocznej kampanii „Smaczne i kropka”, skupiając się na pokazywaniu autentycznego życia, które często niewiele ma wspólnego z idealnym światem z reklam. Prowadzone działania podkreślą, że najważniejszy jest smak, a w nieidealnej codzienności celem jest nakarmienie siebie i najbliższych prawdziwym jedzeniem, które po prostu smakuje, niezależnie od tego, czy gotujemy według przepisu, czy na swój sposób.

Nowa identyfikacja wizualna została zaprojektowana tak, aby wzmocnić powyższy przekaz. Opiera się ona na pogodnym, swobodnym i serdecznym języku komunikacji, a także na podkreślaniu apetyczności i autentyczności. Odświeżone zostało także logo. Przeszło ono subtelne modyfikacje: zrezygnowano między innymi z gradientu na rzecz czerwieni przypominającej kolor pomidorów. Zmiany są już widoczne na ketchupach czy daniach gotowych w tackach, a sukcesywnie będą pojawiać się na kolejnych opakowaniach.

– Zbliżające się 12 miesięcy będą dla Pudliszek przełomowe – nie wprowadzamy jednak rewolucji, idziemy z duchem tego, na co Polacy zareagowali z entuzjazmem, czyli na koncept prawdziwego jedzenia dla prawdziwych ludzi. Mamy dość sztuczności i chcemy gotować, tak jak lubimy, a to stale ewoluuje. Wychodząc temu naprzeciw wprowadzamy nowe produkty i dostosowujemy identyfikację wizualną, w tym także opakowania naszych produktów. Pierwsze zmiany już są widoczne na sklepowych półkach, a kolejne nowości będą pojawiać się przez cały rok – mówi Anna Bielecka-Bochenko, dyrektor marketingu w Kraft Heinz Polska.

Nowe wersje opakowań będą stopniowo zastępować dotychczasowe. Jak podano w komunikacie, zmiana szaty graficznej i architektury etykiet ma na celu nie tylko podkreślenie jakości produktów marki Pudliszki, ale także dostosowanie opakowań do zmieniających się trendów i oczekiwań współczesnych konsumentów w kwestii designu i funkcjonalności.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Grupa Polsat Plus zerwała umowę sponsorską z PKOl. Wcześniej odeszły spółki skarbu państwa

Grupa Polsat Plus zerwała umowę sponsorską z PKOl. Wcześniej odeszły spółki skarbu państwa

Były szef CBA w zarządzie Orlenu. Zajmie się bezpieczeństwem

Były szef CBA w zarządzie Orlenu. Zajmie się bezpieczeństwem

"Puls Biznesu" przeprasza Pieńkowską. Za tekst o wywózce męża w bagażniku

"Puls Biznesu" przeprasza Pieńkowską. Za tekst o wywózce męża w bagażniku

Cały list Czuchnowskiego do zarządu. "Nie pokonał nas PiS, cios przychodzi z wewnątrz" [TYLKO U NAS]

Cały list Czuchnowskiego do zarządu. "Nie pokonał nas PiS, cios przychodzi z wewnątrz" [TYLKO U NAS]

Republika się ugięła. Koncesja opłacona za rok

Republika się ugięła. Koncesja opłacona za rok

900 mln zł więcej w polskiej reklamie. Napędzają ją sklepy i banki, telewizja z małym wzrostem

900 mln zł więcej w polskiej reklamie. Napędzają ją sklepy i banki, telewizja z małym wzrostem