Justyna Kowalczyk i siostry Radwańskie najbardziej znanymi sportsmenkami

Najbardziej znanymi polskimi sportsmenkami są Justyna Kowalczyk oraz Agnieszka i Urszula Radwańskie. Jednocześnie polski sport zdominowany jest przez mężczyzn - wśród pięćdziesięciu najbardziej znanych sportowców w Polsce, znalazło się tylko sześć kobiet.

jj
jj
Udostępnij artykuł:

Jak wynika z badania Sponsoring Monitor 2013/2014 firmy ARC Rynek i Opinia w zestawieniu najbardziej znanych polskich sportowców pierwsza sportsmenka - Justyna Kowalczyk - pojawia się na szóstym miejscu. Kolejna jest Agnieszka Radwańska zajmująca ósmą pozycję. W pierwszej dziesiątce nie ma więcej kobiet.

Najbardziej znane polskie sportsmenki wraz z pozycją w zestawieniu ogólnym najbardziej znanych polskich sportowców. Wskazania osób interesujących się sportem, znajomość spontaniczna

grafika

Źródło: Sponsoring Monitor 2013/2014, ARC Rynek i Opinia, luty 2014, badanie obejmuje wyniki z całego 2013 roku

Kobiety w znacznie mniejszym stopniu niż mężczyźni interesują się sportem. Zaledwie 2,6% kobiet przyznaje, że bardzo się nim interesuje. Z kolei 53,3% z nich  przyznaje, że ta dziedzina życia w ogóle ich nie interesuje.

Zainteresowanie sportem wśród kobiet i mężczyzn w 2013 roku

grafika

O badaniu:

Sponsoring Monitor jest cyklicznym badaniem przeprowadzanym przez ARC Rynek i Opinia od 13 lat. Badanie „Sponsoring Monitor 2013/2014” zostało przeprowadzone metodą bezpośrednich wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CAPI) na reprezentatywnej próbie N=1815 mieszkańców Polski w wieku 15–65 lat. Próba badania miała charakter losowo-udziałowy i była reprezentatywna ze względu na: typ miejscowości zamieszkania respondentów, alokację terytorialną w postaci województwa, płeć, wiek oraz wykształcenie.

Realizacja badania „Sponsoring Monitor 2013/2014” odbyła się w 3 falach w dniach: I pomiar (zimowo-wiosenny): 6–19 maja 2013 (N=601), II pomiar (letni): 16–27 września 2013 (N=603), III pomiar (jesienny): 5–21 grudnia 2013 (N=611).

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Kuba Badach współgospodarzem "Playlisty" w Programie 1 Polskiego Radia

Kuba Badach współgospodarzem "Playlisty" w Programie 1 Polskiego Radia

Duże zmiany w mObywatelu. Gawkowski wyjaśnił, jak będzie rozwijany

Duże zmiany w mObywatelu. Gawkowski wyjaśnił, jak będzie rozwijany

Orlen będzie ładował elektryki w Niemczech. Chce mieć ponad tysiąc punktów

Orlen będzie ładował elektryki w Niemczech. Chce mieć ponad tysiąc punktów

Kto dostanie Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego? Ogłoszono nominacje

Kto dostanie Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego? Ogłoszono nominacje

Czy warto zobaczyć Wiedeń? Jakie atrakcje skrywa stolica Austrii?
Materiał reklamowy

Czy warto zobaczyć Wiedeń? Jakie atrakcje skrywa stolica Austrii?

TOK FM z podcastem śledczym o ofierze molestowania

TOK FM z podcastem śledczym o ofierze molestowania