Polska w europejskiej czołówce pod względem jakości i szybkości internetu mobilnego

W ubiegłym roku najlepszą jakością i szybkością internetu mobilnego w Europie mogły pochwalić się Francja, Hiszpania i Łotwa - wynika z raportu portalu RFBenchmark.pl. Polska jest w czołówce zestawienia.

jd
jd
Udostępnij artykuł:

Portal RFBenchmark.pl opublikował raport porównujący jakość i szybkość internetu mobilnego w Europie w 2019 roku. Wynika z niego, że w kategorii średniej szybkości pobierania danych najlepszy wynik odnotowano we Francji (19,9 Mb/s), która wyprzedza Austrię (19,8 Mb/s) oraz Portugalię (19,3 Mb/s).

Na przeciwnym biegunie znalazły się Ukraina ( 9,7 Mb/s), Macedonia (10,4 Mb/s) i Rosja (11,5 Mb/s).

grafika

W Hiszpanii pomiary wykazały najwyższą średnią szybkość wysyłania danych (10,3 Mb/s). Różnice między poszczególnymi krajami w czołowej trójce (Austria – 10,2 Mb/s, Holandia – 10,1 Mb/s) są naprawdę minimalne.

grafika

Na czele zestawienia państw z najniższą wartością ping znalazła się Łotwa, która dzięki wynikowi 59 ms wyprzedziła Norwegię (61 ms) i Wielką Brytanię (62 ms). Estonia i Litwa zanotowały dokładnie ten sam wynik (63 ms). W gronie najsłabszych po raz kolejny Ukraina (100 ms) oraz Azerbejdżan (98 ms) i Rosja (92 ms).

grafika

Polska blisko czołówki

Polska była bardzo blisko awansu do czołowej trójki w kategorii średniej szybkości pobierania danych. W innych kategoriach wypadła słabiej, ale trzymała solidny poziom.

Jeżeli chodzi o średnią szybkość wysyłania danych to polscy użytkownicy Internetu mobilnego mogli cieszyć się niezłym rezultatem 8,5 Mb/s. To wynik stosunkowo dobry, gdy spojrzymy na osiągnięcia państw sąsiednich (Niemcy – 7,9 Mb/s, Czechy – 8,1 Mb/s, Słowacja – 7,5 Mb/s).

W kategorii najniższej wartości ping Polska osiągnęła wynik 69 ms. Po raz kolejny okazał się on lepszy niż ten sam wskaźnik w Niemczech (71 ms), a tę samą wartość odnotowali mieszkańcy Belgii, Holandii i Irlandii.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Właściciel TVN nie nadążył za spadkami w telewizji? Paramount chce inwestować w newsy

Właściciel TVN nie nadążył za spadkami w telewizji? Paramount chce inwestować w newsy

Dziennikarz TVP Info wylicza polityków PiS. Tylu nie chciało przyjść do programu

Dziennikarz TVP Info wylicza polityków PiS. Tylu nie chciało przyjść do programu

Wi-Fi w samolotach. LOT zaczął montaż

Wi-Fi w samolotach. LOT zaczął montaż

Dymisja szefa cyber policji. Był przesłuchiwany ws. Pegasusa

Dymisja szefa cyber policji. Był przesłuchiwany ws. Pegasusa

Chińscy hakerzy włamali się do FBI? Trwa śledztwo

Chińscy hakerzy włamali się do FBI? Trwa śledztwo

Sukces streamingu. W tym kraju DAZN jedynym nadawcą całego mundialu

Sukces streamingu. W tym kraju DAZN jedynym nadawcą całego mundialu