Facebook rusza w stronę grup wyznaniowych. Szuka nowych szans monetyzacji

Facebook szykuje się do szerszej współpracy z grupami wyznaniowymi, chce stać się platformą do kontaktów pomiędzy użytkownikami wyznającymi tę samą religię. Serwis poszukuje nowych obszarów dla monetyzacji treści i zaangażowania swoich odbiorców.

ps
ps
Udostępnij artykuł:

Informacje na temat zamierzeń Facebooka związanych z grupami wyznaniowymi płyną z różnych źródeł. Niedawno Sheryl Sandberg, szefowa operacyjna Facebooka i „prawa ręka” Marka Zuckerberga podczas jednej z branżowych konferencji zdradziła, że serwis chce służyć pomocą w budowaniu ścisłych relacji na platformie pomiędzy użytkownikami wyznającymi te same wartości na gruncie religii.

- Organizacje religijne i media społecznościowe są w naturalny sposób połączone - zaznaczyła Sheryl Sandberg. - Mamy nadzieję, że pewnego dnia ludzie będą organizować nabożeństwa w wirtualnej rzeczywistości lub używać rzeczywistości rozszerzonej jako narzędzia edukacyjnego, aby uczyć swoje dzieci historii swojej wiary.

10 dolarów na facebookową „tacę”

Kolejne doniesienia dotyczące współdziałania grup wyznaniowych z Facebookiem dostarczył dziennik „The New York Times”.

Gazeta podała, że kierowany przez Zuckerberga serwis nawiązał ścisłą współpracę z działającym w amerykańskiej Atlancie kościołem Hillsong.

W ramach partnerstwa eksperci Facebooka pomogli pastorowi w Hillsong i jego współpracownikom w wypromowaniu kościoła w serwisie oraz zbudowaniu wokół niego wirtualnej społeczności wiernych.

Facebook nie ukrywa, że na współpracy z Hillsobg się nie skończy. Platforma zamierza dostarczyć grupom religijnym dedykowane narzędzie w postaci form komunikacji czy materiałów wideo.

W planach jest m.in. wspieranie konkretnych kościołów datkami oraz dostęp do zamkniętych grup w ramach subskrypcji w cenie 9,99 dol. miesięcznie.

W pierwszym kwartale br. przychody Facebooka poszły w górę rok do roku o 48 proc. do 26,17 mld dolarów, a zysk netto - z 4,9 do 9,5 mld dolarów. Z jego platform miesięcznie korzysta już 3,45 mld użytkowników, a tylko z Facebooka - 2,85 mld.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Oto zwycięzcy Wirtuali 2026. Naszego konkursu dla najlepszych mediów i ludzi mediów

Oto zwycięzcy Wirtuali 2026. Naszego konkursu dla najlepszych mediów i ludzi mediów

Kanały tematyczne TVN i TVP w ofercie Polsat Box Go. Serwis podnosi ceny

Kanały tematyczne TVN i TVP w ofercie Polsat Box Go. Serwis podnosi ceny

Odchodzi gwiazda publicznej telewizji. "Nie mogę już gwarantować niezależności redakcyjnej"

Odchodzi gwiazda publicznej telewizji. "Nie mogę już gwarantować niezależności redakcyjnej"

Nowa stacja newsowa ma w Polsce spółkę. Kto na czele?

Nowa stacja newsowa ma w Polsce spółkę. Kto na czele?

Jak ChatGPT radzi ws. zdrowia? Pobyt w szpitalu mało potrzebny

Jak ChatGPT radzi ws. zdrowia? Pobyt w szpitalu mało potrzebny

Ze "Sportu" odchodzi redaktor naczelny

Ze "Sportu" odchodzi redaktor naczelny