Ewa Bugała wraca do Telewizji Polskiej, ma pracować w biurze prasowym

Ewa Bugała wróciła do Telewizji Polskiej, dołączając do zespołu biura prasowego firmy. Bugała przez sześć lat była w TVP dziennikarką (m.in. „Wiadomości”), ostatnio przez kilka dni pracowała w Orlenie.

tw
tw
Udostępnij artykuł:

Według ustaleń Dziennik.pl Ewa Bugała została pracownicą biura prasowego Telewizji Polskiej. Bugała nie chciała tego komentować, ale portalowi Wirtualnemedia.pl udało się nieoficjalnie potwierdzić informację o ponownym zatrudnieniu Bugały w firmie.

"Pani Ewa Bugała pracuje w zespole Centrum Informacji TVP. Zajmuje się sprawami związanymi z jej doświadczeniem i stanowi istotne wsparcie dla zespołu" - czytamy w komunikacie przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl.

Ewa Bugała przez sześć lat pracowała już w Telewizji Polskiej jako dziennikarka. Najpierw pełniła funkcję researcherki w „Wiadomościach”, a od początku 2016 roku, po dużych zmianach w redakcji programu, została reporterką, relacjonowała m.in. polską politykę. W połowie ub.r. objęła funkcję szefowej programów informacyjnych w TVP Info i zaczęła prowadzić w tej stacji nowy program „Nie da się ukryć”. Wielu jej materiałom zarzucano stronniczość: sprzyjanie obecnemu obozowi rządzącemu i ostre krytykowanie opozycji.

W połowie stycznia br. Bugała poszła na urlop, po tym jak z TVP odeszli dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Klaudiusz Pobudzin i wicedyrektor Grzegorz Pawelczyk.

Na początku lutego objęła funkcje rzeczniczki prasowej i dyrektor komunikacji korporacyjnej w PKN Orlen. Skrytykowało to wielu dziennikarzy, oceniając, że Ewa Bugała nie ma wystarczających kompetencji na stanowisko dyrektora, a jej angaż w państwowej firmie świadczy o skrajnym nepotyzmie.

Na to Bugała zapowiedziała, że w przypadku podważania jej kompetencji i wizerunku będą reagowali prawnicy Orlenu. Taką groźbę niektórzy dziennikarze wyśmiali.

Tego samego dnia Ewa Bugała poinformowała, że rezygnuje z pracy w Orlenie. - Spotkała mnie bezprecedensowa, brutalna fala hejtu i niesprawiedliwych ataków. Dlatego podjęłam decyzję o rezygnacji z pracy w PKN Orlen. Oczywiście rezygnuję też z wszelkich przysługujących mi odpraw. Do zobaczenia - napisała.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Grupa Polsat Plus zerwała umowę sponsorską z PKOl. Wcześniej odeszły spółki skarbu państwa

Grupa Polsat Plus zerwała umowę sponsorską z PKOl. Wcześniej odeszły spółki skarbu państwa

Były szef CBA w zarządzie Orlenu. Zajmie się bezpieczeństwem

Były szef CBA w zarządzie Orlenu. Zajmie się bezpieczeństwem

"Puls Biznesu" przeprasza Pieńkowską. Za tekst o wywózce męża w bagażniku

"Puls Biznesu" przeprasza Pieńkowską. Za tekst o wywózce męża w bagażniku

Cały list Czuchnowskiego do zarządu. "Nie pokonał nas PiS, cios przychodzi z wewnątrz" [TYLKO U NAS]

Cały list Czuchnowskiego do zarządu. "Nie pokonał nas PiS, cios przychodzi z wewnątrz" [TYLKO U NAS]

Republika się ugięła. Koncesja opłacona za rok

Republika się ugięła. Koncesja opłacona za rok

900 mln zł więcej w polskiej reklamie. Napędzają ją sklepy i banki, telewizja z małym wzrostem

900 mln zł więcej w polskiej reklamie. Napędzają ją sklepy i banki, telewizja z małym wzrostem