Eureko odwołało swoich przedstawicieli z PZU

Eureko odwołało z zarządu PZU SA swoich dwóch przedstawicieli. Holenderski akcjonariusz złożył także zarządowi PZU wstępną ofertę zakupu spółek na Litwie i Ukrainie.

isb-kk
isb-kk
Udostępnij artykuł:

Podało Eureko w komunikacie we wtorek.

„Dzisiaj (16.01.2007), Eureko poinformowało Ministerstwo Skarbu Państwa oraz PZU SA, iż zgodnie z prawem jakie posiada na podstawie Statutu PZU SA, odwołuje z Zarządu Spółki jej Wiceprezesa – Pana Piotra Kowalczewskiego oraz Członka Zarządu – Panią Joyce Derigę” – czytamy w komunikacie.

Eureko poinformowało, że po ostatniej decyzji KNF zatwierdzającej Jaromira Netzela na stanowisko prezesa zarządu PZU szanse na zmiany w składzie zarządu spółki, podejściu do Eureko oraz zmiany w podziale kompetencji pomiędzy jego członkami, wydają się bardzo nikłe.

„Naturalnie, Eureko, na podstawie zapisów Umowy Prywatyzacyjnej PZU oraz Statutu PZU SA, zastrzega sobie prawo ponownego nominowania swoich przedstawicieli do Zarządu PZU SA w przyszłości” – czytamy dalej.

Spółka podała, że w odpowiedzi na list ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego zadeklarowała zamiar odkupienia od PZU spółek operacyjnych na Litwie i Ukrainie.

„Eureko złożyło już w PZU wstępną ofertę zakupu. Ze względu na poufny charakter tej propozycji, Eureko nie ujawni jej szczegółów” – napisano w komunikacie.

Pod koniec października holenderski koncern poinformował, że 1 listopada 2006 r. wycofa swoich przedstawicieli z zarządów spółek PZU SA i PZU Życie w proteście przeciwko ich szykanowaniu i zastraszaniu przez członków zarządu wyznaczonych przez Ministerstwo Skarbu Państwa.

Eureko, które ma obecnie 33% minus jedna akcja PZU, domaga się od dawna realizacji aneksu do umowy prywatyzacyjnej z 2001 roku, który daje mu prawo zakupu dodatkowych 21% akcji PZU po wprowadzeniu ubezpieczyciela na giełdę.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Smartney promuje się w telewizji hasłem "Pożyczka w jednym palcu"

Smartney promuje się w telewizji hasłem "Pożyczka w jednym palcu"

GPD autorem nowej platformy komunikacji marki Amica

GPD autorem nowej platformy komunikacji marki Amica

Value Media z budżetem mediowym marki Basia

Value Media z budżetem mediowym marki Basia

TVN Style ze specjalnym programem na Wielkanoc. W kuchni gwiazdy TVN

TVN Style ze specjalnym programem na Wielkanoc. W kuchni gwiazdy TVN

Marcin Dobrzyniecki na nowym stanowisku w dentsu Polska

Marcin Dobrzyniecki na nowym stanowisku w dentsu Polska

"Naczelni o AI" nowym podcastem Radia ZET. Prowadzi go Marcin Zaborski

"Naczelni o AI" nowym podcastem Radia ZET. Prowadzi go Marcin Zaborski