Brytyjczycy piszą narodowego bloga

O tym jak się żyje w XXI wieku piszą mieszkańcy Wielkiej Brytanii w największym na świecie blogu.

afp - yahoo - dc
afp - yahoo - dc
Udostępnij artykuł:

Blog ma opisywać życie mieszkańców Wielkiej Brytanii, to gdzie pracują, jak się bawią i wypoczywają na początku 21-go wieku. Wszyscy Brytyjczycy mogą czuć się zaproszeni do jego pisania. Blog znajduje się na stronie www.historymatters.org.uk , której zawartość będzie przechowywana przez British Library w Londynie, tak, aby w przyszłości historycy mogli dowiedzieć się czegoś o życiu współczesnych Brytyjczyków.

„Wspaniałą rzeczą jest to, że nie mamy pojęcia, co najbardziej będzie interesować przyszłych historyków. Być może zadziwiające dla nich będzie to, że w październiku 2006 roku ludzie nadal żywili się mięsem lub posiadali prywatne samochody” mówi profesor David Cannadine, dyrektor Institute of Historical Research Uniwersytetu w Londynie.

Pomysł projektu powstał po obserwacjach założonego w 1937 roku (a prowadzonego do lat pięćdziesiątych), a w tej chwili przechowywanego na Uniwersity of Sussex w południowej Anglii archiwum społeczeństwa, którego celem było wykreowanie „naszej antropologii”

Wtedy, wolontariusze przeprowadzali wywiady z ludźmi pytając na przykład o religię, ulubione drużyny sportowe itp. tak, aby móc zarejestrować preferencje. Blog, uruchomiony przez organizacje zajmujące się spuścizną narodową takie jak National Trust i English Heritage zachęca odwiedzających stronę do wpisywania się na niej w 100-650 słowach do końca października.

Rzecznik prasowy National Trust powiedział agencji AFP, że spodziewa się około 100 tysięcy wpisów, wczoraj rano było ich już 2000. Do udziału w akcji zachęcono wszystkie 29 tysięcy szkół w Wielkiej Brytanii. Organizatorzy dla jak najlepszych efektów zamierzają powtarzać projekt każdego roku przez 5 lat.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Kolejne związki piszą do władz TVP. Chodzi o wielkanocny dodatek

Kolejne związki piszą do władz TVP. Chodzi o wielkanocny dodatek

Allegro znów chce skupować akcje. Wyłoży ponad 1,5 mld zł

Allegro znów chce skupować akcje. Wyłoży ponad 1,5 mld zł

YOC wchodzi na ekrany TV. Pierwszym klientem Electrolux

YOC wchodzi na ekrany TV. Pierwszym klientem Electrolux

KRRiT tłumaczy decyzję po wniosku Republiki ws. MUX-8. "Nie przyciąga nadawców"

KRRiT tłumaczy decyzję po wniosku Republiki ws. MUX-8. "Nie przyciąga nadawców"

Planowanie – podstawą nowoczesnej produkcji: FAKT CZY MIT
Materiał reklamowy

Planowanie – podstawą nowoczesnej produkcji: FAKT CZY MIT

Jawny Lublin z nagrodą Stowarzyszenia Gazet Lokalnych

Jawny Lublin z nagrodą Stowarzyszenia Gazet Lokalnych