Blogerka Kataryna usunęła konto na Twitterze. Dziennikarze namawiają ją do powrotu

Blogerka i komentatorka Kataryna usunęła swoje twitterowe konto po tym jak skrytykowała rząd PiS w wywiadzie dla tygodnika „Polityka”. Niektórzy dziennikarze namawiają Katarynę do aktywacji konta.

łb
łb
Udostępnij artykuł:
Blogerka Kataryna usunęła konto na Twitterze. Dziennikarze namawiają ją do powrotu
Wywiad z Kataryną w „Polityce”

W bieżącym wydaniu „Polityki” znalazł się wywiad z Kataryną pt. „Zniesmaczona sympatyczka”. Blogerka w rozmowie z Rafałem Wosiem negatywnie ocenia dotychczasowe rządy Prawa i Sprawiedliwości i opowiada o swoim rozczarowaniu tą partią. Kataryna zdradziła, że jest wyborcą PiS. W pozytywnych słowach wypowiadała się również o Komitecie Obrony Demokracji.

- Miała być dobra zmiana, jest - taka sobie. W wielu obszarach PiS błyskawicznie weszło w buty poprzedników i zamiast naprawiać państwo, ochoczo korzysta z jego słabości. Nie widzę różnicy pomiędzy obsadzaniem swoimi państwowych spółek przez PO a tym, co teraz robi PiS - mówiła blogerka.

Od środy Katarynę krytykowano za udzielenie wywiadu „Polityce”. Prawicowi publicyści i posłowie PiS polemizowali z nią na temat jej wypowiedzi dla tygodnika. Niektórzy użytkownicy TT kpili z wysokości zarobków w fundacji, którą zarządza. W czwartek rano blogerka usunęła konto @katarynaaa na Twitterze.

Dziennikarze potępiali atak na Katarynę za udzielenie wywiadu. - Wyzywanie Kataryny od najgorszych to brak honoru i chamstwo. Inna sprawa, że Kataryna pomaga dziś opozycji. Czy świadomie? Obawiam się, że tak - analizował na Twitterze Wojciech Biedroń, dziennikarz i wicenaczelny Abctygodnik.pl. - Jestem tu od m-ca, ale instynkty stadne są obliczalne i oczywiste. Bardziej chyba chodziło o ujawnianie tożsamość przez hejterów - stwierdził Wiktor Świetlik z Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.

- Nie chce mi się wierzyć że Kataryna usunęła konto. Najpewniej zawiesiła jak kiedyś @SamPereira_. Kurz opadnie, wróci - napisał Łukasz Woźnicki, dziennikarz „Gazety Wyborczej”. - Po wywiadzie dla „Polityki” na Katarynę spadła lawina hejtu. Chyba ją to zaskoczyło, bo skasowała swe konto na Twitterze. Niemądrze zrobiła. Do hejtu można się przyzwyczaić. Po jakimś czasie zaczyna on nawet bawić. Tak się cudnie ci hejterzy napinają - dodał Tomasz Lis.

Kataryna odmówiła komentarza o powodach zamknięcia swojego profilu na Twitterze.

Kataryna jest felietonistką tygodnika "Do Rzeczy", gdzie nadal będzie w nim publikować swoje teksty. Prowadzi też bloga Kataryna.blox.pl.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Polski fundusz wychodzi z giganta e-commerce. Sprzedaż za prawie pół miliarda

Polski fundusz wychodzi z giganta e-commerce. Sprzedaż za prawie pół miliarda

Nowy właściciel TVN ze "śmieciowym" ratingiem. Analitycy bezlitośni

Nowy właściciel TVN ze "śmieciowym" ratingiem. Analitycy bezlitośni

"Mikromomenty" w kampanii Lecha

"Mikromomenty" w kampanii Lecha

Ruszyło przyjmowanie zgłoszeń do nagród Press Club Polska 2026

Ruszyło przyjmowanie zgłoszeń do nagród Press Club Polska 2026

Hollywood na Twoim evencie. Pierwszy w Polsce oryginalny Glambot prosto z Los Angeles – wywiad z ekspertami Hulaj-Dusza
Materiał reklamowy

Hollywood na Twoim evencie. Pierwszy w Polsce oryginalny Glambot prosto z Los Angeles – wywiad z ekspertami Hulaj-Dusza

Była Miss Polski reporterką Canal+ Sport

Była Miss Polski reporterką Canal+ Sport