Trzeci sezon „Amerykańskich kronik wojennych” od 13 listopada w Vodylli

W poniedziałek, 13 listopada w Vodylii odbędzie się premiera trzeciego sezonu „Amerykańskich kronik wojennych”. Obejmuje 13 kronik w ramach cyklu „Linia frontu”.

Michał Kurdupski
Michał Kurdupski
Udostępnij artykuł:

W ramach „Amerykańskich kronik wojennych” dostępne są oryginalne materiały archiwalne wyprodukowane przez rząd i armię USA w okresie II wojny światowej i innych konfliktów zbrojnych. Pierwszy sezon kolekcji w Vodylii zadebiutował 6 września br., a drugi - 5 października br. https://www.wirtualnemedia.pl/amerykanskie-kroniki-wojenne-kolekcja-vodylla-kiedy-premiera,7169486212318849a

Od poniedziałku, 13 listopada na platformie dostępny będzie trzeci sezon „Amerykańskich kronik wojennych”. Składa się z 13 kronik.

- Są wśród nich kroniki poświęcone operacjom w okresie II wojny światowej w Europie, od Dunkierki, przez kampanię norweską, kampanię wrześniową, Bitwę o Anglię, nieudany desant pod Dieepe, bitwy pod Arnhem i San Pietro oraz wyścig o Berlin. Kronika „El Alamein” dokumentuje walki w Afryce Północnej, „Upadek Filipin” to zapis inwazji japońskiej na Filipiny oraz obrony wyspy przez wojska filipińskie i amerykańskie, a „Atak na Pacyfik” relacjonuje wojnę na wodach Pacyfiku. W kronikach wykorzystano relacje konkretnych żołnierzy wojsk alianckich oraz niemieckich lub japońskich, których losy być może przecięły się na linii frontu - opisuje portalowi Wirtualnemedia.pl Przemysław Petryszyn, szef RDF Entertainment.

Jakie produkcje w ramach „Amerykańskich kronik wojennych 3”?

Na cykl „Amerykańskie kroniki wojenne 3” składają się takie produkcje, jak: „Linia frontu. Arnhem”, „Bitwa o San Pietro”, „Linia frontu. Bitwa o Anglię”, „Atak! Bitwa o Nową Brytanię”, „Atak na Pacyfiku”, „Linia frontu. Dunkierka”, „Linia frontu. Dieppe”, „Linia frontu. El Alamein”, „Linia frontu. Upadek Filipin”, „Linia frontu. Kampania wrześniowa”, „Linia frontu. Upadek Berlina”, „Linia frontu: Kampania norweska” i „Linia frontu. Operacja Dragoon”.

Czwarta transza dokumentów trafi za miesiąc, w sumie kolekcja będzie liczyć ponad 200 godzin materiałów

W sumie w kolekcji „Amerykańskich kronik wojennych” w Vodylli pojawi się ponad 200 godzin materiałów z polskim lektorem. Właśnie trwają prace nad tłumaczeniem czwartej transzy dokumentów, która w serwisie zadebiutuje za około miesiąc.

Vodylla to należąca do RDF Entertainment nowa platforma streamingowa w ofercie której znajdują się głównie filmy dokumentalne, a także pozycje nadawane w kanale Active Family (również należącym do spółki), w tym m.in.: „Family Feud” i „Moon Talk”. Serwis wystartował w poniedziałek, 8 maja nad ranem.

Stopniowo do oferty trafiają także oryginalne produkcje dokumentalne RDF Entertainment.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/dziecinstwo-iwony-wieczorek-kto-zabil-dokument-vodylla,7169649905907329a ##

Miesięczny dostęp do platformy można uzyskać w cenie 19,90 zł.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

W telewizji wPolsce24 program o zdrowiu. Ekspertem polityk PiS

W telewizji wPolsce24 program o zdrowiu. Ekspertem polityk PiS

Hakerzy zaatakowali polski szpital. Przejście na papierowy tryb pracy

Hakerzy zaatakowali polski szpital. Przejście na papierowy tryb pracy

Kulisy "GQ Poland". Prezes: nikt nie będzie dokładał do biznesu, żebyśmy realizowali marzenia

Kulisy "GQ Poland". Prezes: nikt nie będzie dokładał do biznesu, żebyśmy realizowali marzenia

Zero.pl po miesiącu. Słowik: naszym zadaniem nie jest walka o wynik

Zero.pl po miesiącu. Słowik: naszym zadaniem nie jest walka o wynik

Koniec samodzielności TVP Wilno. "Jest niepokój"

Koniec samodzielności TVP Wilno. "Jest niepokój"

Szef agencji skazany za reklamę wódki na Instagramie. "To precedensowy wyrok"

Szef agencji skazany za reklamę wódki na Instagramie. "To precedensowy wyrok"