Wojska Obrony Terytorialnej mają nowego rzecznika

Ppłk Robert Pękala został nowym rzecznikiem prasowym Wojsk Obrony Terytorialnej. Zastąpił na tym stanowisku mjra Witolda Surę.

bg
bg
Udostępnij artykuł:

Podpułkownik Robert Pękala jako rzecznik prasowy WOT zastąpił majora Witolda Surę, który został zastępcą szefa zespołu prasowego i zastępcą rzecznika prasowego Sztabu Generalnego. 

Ppłk Robert Pękala z dowództwem WOT związany jest od 2019 roku - wówczas dołączył do Oddziału Współpracy Cywilno-Wojskowej (CIMIC). W 2022 roku został szefem Wydziału Operacji Informacyjnych w zarządzie operacyjnym DWOT. Był odpowiedzialny za monitorowanie przestrzeni informacyjnej, pod kątem działań dezinformacyjnych prowadzonych przez nieprzyjazne państwa i organizacje oraz analizowanie wpływu tych działań na Siły Zbrojne i społeczeństwo.

Służbę rozpoczął w 1994 roku w 17 eskadrze lotniczej w Poznaniu, na stanowisku oficera operacyjnego. W eskadrze pełnił też obowiązki szefa sztabu. Potem kontynuował służbę w Miejskim Inspektoracie Obrony Cywilnej w Poznaniu, przekształconym w 2002 r. w Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania, gdzie był odpowiedzialny za planowanie i realizację przedsięwzięć z zakresu ochrony ludności przed skutkami katastrof i klęsk żywiołowych oraz za zadania obronne, konieczne do realizacji przez administrację samorządową w czasie konfliktu zbrojnego. Współpracował z Państwową Strażą Pożarną, Policją, Strażą Miejską, Strażą Graniczną oraz wieloma społecznymi organizacjami ratowniczymi i humanitarnymi. 

Współtworzył Centrum Zarządzania Kryzysowego dla Miasta Poznania oraz jeden z pierwszych w Polsce systemów wizyjnego monitoringu miejskiego. W 2012 roku jako pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. bezpieczeństwa na EURO 2012 koordynował, pomiędzy przedstawicielami Europejskiej Federacji Piłkarskiej UEFA, a służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo i ratownictwo, przedsięwzięcia dotyczące bezpieczeństwa w przestrzeni miejskiej, w trakcie meczów finałowych UEFA EURO 2012, rozgrywanych w Poznaniu.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Paramount kupi Warner Bros. i HBO Max. Protest filmowców, dochodzenie gubernatora

Paramount kupi Warner Bros. i HBO Max. Protest filmowców, dochodzenie gubernatora

Grupa Allegro sprzedała swoją działalność w dwóch krajach

Grupa Allegro sprzedała swoją działalność w dwóch krajach

Zaskakujący zwrot akcji. Streaming ratuje telewizję kablową

Zaskakujący zwrot akcji. Streaming ratuje telewizję kablową

Paramount przejmie Warner Bros. Discovery. Podpisano umowę

Paramount przejmie Warner Bros. Discovery. Podpisano umowę

KO chce zakazać smartfonów w szkołach. Dostęp do social mediów od 15. roku życia

KO chce zakazać smartfonów w szkołach. Dostęp do social mediów od 15. roku życia

Paweł Wilkowicz odchodzi ze Sport.pl. Był dyrektorem przez cztery miesiące [NASZ NEWS]

Paweł Wilkowicz odchodzi ze Sport.pl. Był dyrektorem przez cztery miesiące [NASZ NEWS]