Trener piłkarski urażony wątkiem z powieści Wojciecha Muchy, autor i wydawnictwo ubolewają

Autor powieści „Miasto noży” Wojciech Mucha i jej wydawca na łamach „Dziennika Polskiego” wyrazili ubolewanie, że były trener Cracovii Kraków Ireneusz Adamus poczuł się urażony opisem derbowego meczu z Wisłą w 1996 roku. - Ogłoszenie jest ugodą zaproponowaną przeze mnie - poinformował Mucha.

tw
tw
Udostępnij artykuł:

W komunikacie Wojciech Mucha i Wydawnictwo Cień Kształtu zapewniają, że „nie mieli na celu narażenia na szwank dobrego imienia” trenera Ireneusza Adamusa. Mucha dodaje, że za wiedzą i w imieniu Adamusa przekazał wpłatę na akademię piłkarską Cracovii.

Na Twitterze autor „Miasta noży” wyjaśnił, że publikacja komunikatu jest związana z jednym zdaniem w powieści. - Jest napisane "Cracovia pod wodzą...". Pan trener poczuł się urażony, a ja zaproponowałem ugodę i wpłatę na Akademię - stwierdził.

Zaprzeczył wpisowi Szymona Jadczaka z Wirtualnej Polski, że mecz z Wisłą w 1996 roku został sprzedany przez piłkarzy Cracovii, a Ireneusza Adamusa pobili potem pseudokibice klubu, dlatego poczuł się urażony wzmianką o nim w powieści.

- Ej, ja w fikcji lit. napisałem coś, co gdy ktoś poczuł się urażony, sprostowałem i sam zaproponowałem, że wyskoczę z kasy na dzieciaki. Ty tykając mnie napisałeś "jako prawdę" że mecz "sprzedali piłkarze", nie podając konkretów, obrażając cały skład z 1996 r. Jak Ci się to skleja? - spytał Jadczaka.

Wojciech Mucha przez prawie dekadę w „Gazecie Polskiej”

„Miasto noży” ukazało się w 2019 roku. - To nie tylko wstrząsający thriller o brutalnych porachunkach kibiców dwóch krakowskich drużyn – Cracovii i Wisły. To opowieść o tym, co kształtowało ludzi wchodzących w dorosłe życie w pierwszej dekadzie po transformacji ustrojowej - czytamy w notce promującej książkę.

W połowie ub.r. Wojciech Mucha po dziewięciu latach pracy odszedł z „Gazety Polskiej”. W ostatnich latach współpracował z Telewizją Polską, prowadził programy „Twój wybór” w TVP3 i „Cztery strony” w TVP Info.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Szef CNN uspokaja dziennikarzy. Eksperci wskazują, jak Paramount sprzyja Trumpowi

Szef CNN uspokaja dziennikarzy. Eksperci wskazują, jak Paramount sprzyja Trumpowi

Kiedy TVN zmieni właściciela? Odpowiadamy na pytania ws. przejęcia WBD przez Paramount

Kiedy TVN zmieni właściciela? Odpowiadamy na pytania ws. przejęcia WBD przez Paramount

Tak chce rosnąć T-Mobile Polska. Będą nowości telewizyjne

Tak chce rosnąć T-Mobile Polska. Będą nowości telewizyjne

Gigant AI nie chce uczestniczyć w inwigilacji. Odrzuca ultimatum władz USA

Gigant AI nie chce uczestniczyć w inwigilacji. Odrzuca ultimatum władz USA

Baleriny i power dressing, czyli nowa definicja profesjonalizmu
Materiał reklamowy

Baleriny i power dressing, czyli nowa definicja profesjonalizmu

Edward Miszczak: nie mamy obsesji na punkcie TVN czy TVP

Edward Miszczak: nie mamy obsesji na punkcie TVN czy TVP