Tomasz Kot reklamuje Blika (wideo)

Blik (Polski Standard Płatności) rozpoczął kampanię reklamową przekonującą do płacenia zbliżeniowo. Po raz pierwszy markę promuje aktor Tomasz Kot. Kampanię przygotowały Change Serviceplan i Spark Foundry.

jd
jd
Udostępnij artykuł:

Od 9 listopada klienci 6 banków mogą płacić Blikeim zbliżeniowo. Oprócz Banku Millennium, PKO Banku Polskiego i Alior Banku nowe rozwiązanie udostępniły ING Bank Śląski, Santander Bank oraz mBank. Dostęp do usługi jest otwarty dla każdego banku oferującego Blika.

Zbliżeniowy Blik przyśpiesza płatność w terminalach w sklepach stacjonarnych. Wystarczy odblokowanie telefonu i zbliżenie go do terminala – bez wpisywania kodu, bez konieczności podpinania karty, bez logowania do aplikacji bankowej a nawet bez połączenia z internetem czy siecią komórkową.

Tomasz Kot reklamuje Blika

Do płacenia zbliżeniowo Blikiem będzie namawiać aktor Tomasz Kot, który jest bohaterem najnowszej kampanii. W spotach pokazuje on użytkownikom, jak łatwo płaci się Blikiem zbliżeniowo.

Do grudnia w stacjach telewizyjnych kanałach tematycznych oraz w internecie pojawiać się będą spoty z udziałem Tomasza Kota.

– Płatność zbliżeniowa Blikiem - to dwa proste, a jednocześnie bardzo efektowne kroki, które może opanować każdy. A kroki to przecież taniec. Właśnie to skojarzenie posłużyło nam do stworzenia nietypowej i zapadającej w pamięć instrukcji korzystania z nowej funkcji Blika. – mówi Michał Tyburcy, Business Director Change Serviceplan. - Naszym przewodnikiem jest Tomasz Kot, którego kocie ruchy i rytmiczny wokal doskonale tłumaczą, jak to działa: odblokuj i zbliż. Dzięki idei wychodzącej tak bezpośrednio z produktu stworzyliśmy bardzo atrakcyjną, wpadającą w ucho i oko kampanię, która z pewnością zbliży do Blika jeszcze większą rzeszę konsumentów – dodaje.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/mastercard-blik-platnosci-zblizeniowe ##

Za pomysł komunikacji i kreację odpowiada agencja Change Serviceplan. Media zaplanowała i zakupiła agencja mediowa Spark Foundry.

W II kw. 2021 r. użytkownicy Blika zrealizowali 176 mln transakcji o wartości 24 mld zł. Spośród wszystkich transakcji 25,5 mln stanowiły przelewy na telefon, których liczba wzrosła o 187 proc. w stosunku do II kw. 2020 r. Na koniec II kw. 2021 r. użytkowników Blika było 8 mln, czyli o 50 proc. więcej niż rok wcześniej.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Żurnalista kontratakuje. YouTube zablokował film Wątora po skardze o zniesławienie

Żurnalista kontratakuje. YouTube zablokował film Wątora po skardze o zniesławienie

Republika i TVN24 tracą, TVP Info powoli odbudowuje widownię

Republika i TVN24 tracą, TVP Info powoli odbudowuje widownię

"Mam Talent!" z większą widownią niż przed rokiem. TVN wygrywa w sobotnie wieczory

"Mam Talent!" z większą widownią niż przed rokiem. TVN wygrywa w sobotnie wieczory

Nowe informacje ws. przejęcia właściciela TVN. Będzie udział kontrowersyjnego inwestora?

Nowe informacje ws. przejęcia właściciela TVN. Będzie udział kontrowersyjnego inwestora?

TVP szykuje dwa benefisy. Pierwszy już na Wielkanoc

TVP szykuje dwa benefisy. Pierwszy już na Wielkanoc

To miała być odtrutka na X. Teraz szef Bluesky rezygnuje

To miała być odtrutka na X. Teraz szef Bluesky rezygnuje