Radio Zet nadaje z odnowionego studia. „Wiele możliwości realizacyjnych”

Od poniedziałku Radio Zet nadaje swoje audycje z zupełnie odmienionego studia emisyjnego. Stacja przekonuje, że w dobie transmisji wideo  estetyka przestrzeni, z której nadawane są emisje, jest bardzo ważna. Nową scenografię zaprojektowała Katarzyna Kornelia-Kowalczyk - scenograf i kostiumolog.

jk
jk
Udostępnij artykuł:

Zmiana wystroju wnętrza studia to kolejny już ruch nadawcy, od miesięcy konsekwentnie zmieniającego oblicze stacji. Kilka dni temu ruszyła odmieniona ramówka Radia Zet, do której trafiło odświeżone pasmo poranne „Dzień dobry bardzo”: jest teraz krótsze o godzinę, a prowadzą je (podobnie jak kilka lat temu) Marek Starybrat i Robert Motyka. Zmieniły się także pasma wieczorne i weekendowe. 

Z początkiem stycznia nowym szefem informacji w rozgłośni został Marek Czyż, zaś jeszcze w grudniu do newsowego działu Radia Zet dołączyli Dorota Adamów-Bielkowicz (została wydawczynią wiadomości), Michał Makowski (warszawski reporter).

Nowe studio

Teraz stacja zaprezentowała odświeżone studnio nadawcze, mające stanowić kropkę nad "i".

- We współczesnym przekazie medialnym audio i wideo silnie się przenikają. Dziś radio to nie tylko audycje, ale również relacje live, zdjęcia i filmy publikowane w mediach społecznościowych. Słuchacze Radia Zet teraz zobaczą swoich ulubionych prowadzących w nowej przestrzeni studyjnej, która stwarza wiele ciekawych możliwości realizacyjnych - komentuje Katarzyna Piecuch, dyrektor działu komunikacji i social mediów w Grupie Eurozet.

grafika

Nową scenografię zaprojektowała Katarzyna Kornelia Kowalczyk - scenograf i kostiumolog na co dzień współpracująca z teatrami, telewizjami i ekipami filmowymi.

grafika

Według badania Radio Track od grudnia ub.r. do lutego br. Radio ZET miało 14,1 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 12,5 proc. rok wcześniej.  Z kolei w ub.r. grupa kapitałowa Eurozet, do której należą też Antyradio, Radio Plus, Meloradio i Chilli ZET, osiągnęła wzrost przychodów o 10,7 proc. do 194,98 mln zł.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Marcin Dobrzyniecki na nowym stanowisku w dentsu Polska

Marcin Dobrzyniecki na nowym stanowisku w dentsu Polska

"Naczelni o AI" nowym podcastem Radia ZET. Prowadzi go Marcin Zaborski

"Naczelni o AI" nowym podcastem Radia ZET. Prowadzi go Marcin Zaborski

Wydawnictwo żony Włodzimierza Czarzastego zarobi więcej. Wrosła wycena hotelu w Spale

Wydawnictwo żony Włodzimierza Czarzastego zarobi więcej. Wrosła wycena hotelu w Spale

Tymbark nową kampanią zachęca do codziennego picia soków

Tymbark nową kampanią zachęca do codziennego picia soków

Między słowami, czyli czego dowiedziałem się o mediach z gali Wirtuali [FELIETON]

Między słowami, czyli czego dowiedziałem się o mediach z gali Wirtuali [FELIETON]

Marka Żubr promuje się hasłem "Przy Żubrze nawet jezioro łabędzie da się obejrzeć"

Marka Żubr promuje się hasłem "Przy Żubrze nawet jezioro łabędzie da się obejrzeć"