„Przyjaciółka” liderem w 2012 roku, "Pani Domu" z największym spadkiem

W 2012 roku na pozycji lidera sprzedaży ogółem wśród dwutygodników poradnikowych dla pań uplasowała się „Przyjaciółka”. Na ostatnim miejscu podium znalazł się odświeżony magazyn „Naj”, który wcześniej był miesięcznikiem. Największy spadek w ub.r. zanotowała "Pani Domu".

mk
mk
Udostępnij artykuł:

Średnia sprzedaż ogółem magazynu „Przyjaciółka” (Edipresse Polska) w 2012 roku wyniosła 441 714 egz. i w porównaniu do roku poprzedniego była niższa o 9,00 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Drugie miejsce zajęła „Tina” (Wydawnictwo Bauer), której średnia sprzedaż zmalała o 15,43 proc. do 377 803 egz.

Na ostatnim miejscu podium uplasował się odświeżony w lipcu ub.r. „Naj” (Wydawnictwo Bauer), który wcześniej był miesięcznikiem (wtedy jego wydawcą była spółka G+J Polska). W okresie od lipca ub.r. do grudnia ub.r., gdy tytuł ten był dwutygodnikiem jego sprzedaż ogółem wyniosła 284 515 egz.

Natomiast średnia sprzedaż ogółem miesięcznika „Naj Magazyn” w okresie od stycznia do lipca 2012 roku wyniosła 66 392 egz. i w porównaniu z całym 2011 rokiem była ona niższa o 41,41 proc. (wtedy "Naj Magazyn" sprzedawał 113 321 egz.)

Największy spadek w rankingu zanotowała będąca na czwartym miejscu „Pani Domu” (Edipresse Polska). Średni wynik tego pisma w 2012 roku zmniejszył się o 18,69 proc. do poziomu 252 602 egz.

W grudniu 2012 roku w porównaniu do grudnia 2011 roku pierwsze miejsce zajęła „Przyjaciółka” (394 385 egz.; spadek o 13,17 proc.), drugie – „Tina” (334 560 egz.; w dół o 17,40 proc.), a trzecie – „Naj” (223 704 egz.; wzrost aż o 132,07 proc. - największy w zestawieniu).  

 

* - dane dotyczą dwutygodnika "Naj", wydawanego w tym cyklu od lipca 2012

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Polsat Media bez wyłączności na sprzedaż reklam w Republice. Jest nowa umowa

Polsat Media bez wyłączności na sprzedaż reklam w Republice. Jest nowa umowa

Grupa Polsat Plus przekaże 575 tys. zł dla olimpijczyków

Grupa Polsat Plus przekaże 575 tys. zł dla olimpijczyków

Rainbow Tours chwali się rezerwacją wycieczek. Wzrosty przed atakiem USA na Iran

Rainbow Tours chwali się rezerwacją wycieczek. Wzrosty przed atakiem USA na Iran

Irańczyk wycofał się z zarzutów wobec reporterki TVP Info

Irańczyk wycofał się z zarzutów wobec reporterki TVP Info

Orły ponownie w TVP. Z nowym prowadzącym

Orły ponownie w TVP. Z nowym prowadzącym

Friz reklamuje KFC. W kampanii specjalne menu

Friz reklamuje KFC. W kampanii specjalne menu