Powstaje Branżowe Centrum Umiejętności w Białymstoku. Partnerami IAB Polska i SAR

W Białymstoku zainaugurowano współpracę na rzecz utworzenia i rozwoju ogólnopolskiego Branżowego Centrum Umiejętności (BCU) w dziedzinie reklamy. Partnerami przedsięwzięcia są: Miasto Białystok, Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska oraz Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR.

bg
bg
Udostępnij artykuł:
Powstaje Branżowe Centrum Umiejętności w Białymstoku. Partnerami IAB Polska i SAR

BCU jest finansowane z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności w ramach konkursu „Utworzenie i wsparcie funkcjonowania 120 branżowych centrów umiejętności (BCU)”. Ma być zaawansowaną technologicznie placówką, która stanie się krajowym liderem w kształceniu przyszłych specjalistów branży reklamowej.

W Polsce obecnie funkcjonuje 270 szkół, w których zawodu technika reklamy uczy się 25 333 uczniów. Powstanie Branżowego Centrum Umiejętności w Białymstoku ma na celu wsparcie kształcenia zawodowego, rozwój kompetencji oraz przygotowanie młodych ludzi do pracy w dynamicznie zmieniającej się branży reklamowej.

- Rozpoczęcie współpracy partnerskiej na rzecz utworzenia Branżowego Centrum Umiejętności to ważny krok w kierunku integracji świata edukacji i biznesu. Innowacyjny model kształcenia, jaki oferuje BCU daje wiele możliwości wspierania młodych ludzi w efektywnym zdobywaniu kompetencji niezbędnych na dynamicznym rynku pracy w marketingu. Jestem przekonany, że takie przedsięwzięcia przyczyniają się do budowania wizerunku środowiska cyfrowego jako atrakcyjnego miejsca pracy, który daje nieograniczone pole rozwoju zawodowego. To z kolei doskonale wpisuje się w aktualne potrzeby branży komunikacji marketingowej, a także działalność naszych organizacji– mówi Włodzimierz Schmidt, Prezes Zarządu IAB Polska.

Wspólna inicjatywa dla przyszłości reklamy

Umowa partnerska, podpisana przez ZSTiO w Białymstoku, IAB Polska oraz SAR, ma być symbolem nowej jakości w edukacji zawodowej. Dzięki niej młodzież, dorośli oraz nauczyciele z całej Polski zyskają dostęp do innowacyjnych programów nauczania, które obejmują m.in.:    naukę najnowszych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, analiza danych czy reklama cyfrowa, wprowadzenie zagadnień związanych ze zrównoważonym rozwojem i ekologią (ESG) do programów szkoleniowych, możliwość korzystania z najnowszego sprzętu oraz metodologii dostosowanych do wymagań branży.

- SAR od lat wspiera rozwój kompetencji w sektorze komunikacji marketingowej, dlatego powstanie Branżowego Centrum Umiejętności w Białymstoku to dla nas naturalne rozszerzenie działań. Dzięki tej współpracy możemy efektywnie wpływać na kształtowanie przyszłych pracowników branży, zapewniając dostęp do nowoczesnych technologii i standardów edukacyjnych, które są fundamentem naszej misji. Ważnym fundamentem działania BCU jest także zaangażowanie doświadczonych praktyków i ekspertów z branży, którzy swoim wsparciem i wiedzą wzbogacą edukację uczestników. Dzięki temu projekt nie tylko odpowiada na potrzeby współczesnego rynku pracy, ale także kształtuje specjalistów zdolnych sprostać wyzwaniom przyszłości  – mówi Paweł Tyszkiewicz z SAR.

Nowy model kształcenia

BCU ma wykraczać poza dotychczasowe tradycyjne modele kształcenia, szkolenia i doskonalenia zawodowego. Model ten łączy nowoczesne technologie, współpracę z liderami rynku i podejście dostosowane do realnych potrzeb sektora reklamy. BCU opiera swoją działalność na czterech kluczowych obszarach, takich jak: edukacja i szkolenia, partnerstwo z biznesem, innowacje i rozwój oraz doradztwo i aktywizacja zawodowa. 

- Wdrażanie zaawansowanych projektów edukacyjnych, takich jak Branżowe Centrum Umiejętności, jest jednym z priorytetowych przedsięwzięć nowoczesnego miasta, takiego jak Białystok. To nie tylko inwestycja w rozwój kompetencji zawodowych młodych ludzi, ale także w przyszłość całego regionu – mówi Tomasz Klim, zastępca prezydenta Miasta Białegostoku.

BCU w Białymstoku powstaje w ramach koncepcji centrów doskonałości zawodowej (CoVEs) i będzie stanowić kluczowy punkt na mapie kształcenia zawodowego w Polsce. 

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Kulisy "GQ Poland". Prezes: nikt nie będzie dokładał do biznesu, żebyśmy realizowali marzenia

Kulisy "GQ Poland". Prezes: nikt nie będzie dokładał do biznesu, żebyśmy realizowali marzenia

Zero.pl po miesiącu. Słowik: naszym zadaniem nie jest walka o wynik

Zero.pl po miesiącu. Słowik: naszym zadaniem nie jest walka o wynik

Koniec samodzielności TVP Wilno. "Jest niepokój"

Koniec samodzielności TVP Wilno. "Jest niepokój"

Szef agencji skazany za reklamę wódki na Instagramie. "To precedensowy wyrok"

Szef agencji skazany za reklamę wódki na Instagramie. "To precedensowy wyrok"

Demagog bezlitosny dla rzecznika rządu. Wyszło, ile razy mijał się z prawdą

Demagog bezlitosny dla rzecznika rządu. Wyszło, ile razy mijał się z prawdą

"Królowa Przetrwania" w TVN. Tylu widzów miała premiera show z Rozenek-Majdan

"Królowa Przetrwania" w TVN. Tylu widzów miała premiera show z Rozenek-Majdan