Outsourcing Experts planuje debiut na GPW

Outsourcing Experts (OEX) - holding, który obejmie spółki z grupy ArchiDoc oraz aktywa outsourcingowe i call center należące do funduszu Neo Investments - w ciągu roku ma trafić na rynek główny warszawskiej GPW, poinformowali przedstawiciele firmy. Z giełdy OEX ma pozyskać środki na dalszy rozwój, w tym na akwizycje.

masz / isb / pr
masz / isb / pr
Udostępnij artykuł:

"Prowadzimy rozmowy z wieloma podmiotami. Mamy ambicje żeby w ciągu roku sfinalizować przynajmniej jedną akwizycję i być może sfinansować ją ze środków pozyskanych z giełdy" - powiedział wiceprezes OEX Tomasz Słowiński dziennikarzom.

OEX będzie strukturą holdingową, która będzie kontrolowała pięć spółek: Archidoc (działający w obszarze zarządzania dokumentami i osługi procesów back office), Cursor oraz Galposter (wsparcie sprzedaży i marketingu) a także Voice CC i Call One (działalność call i contact center). Dotychczasowi udziałowy ArchiDoc obejmą 50% akcji tworzonego holdingu, a 50% przypadnie Neo Investments. Przedstawiciele obu udziałowców deklarują, że chcą się związać z projektem na dłużej.

Spółki wchodzące w skład OEX miały w 2010 r. łącznie ok. 150 mln zł przychodów. Nie podano wyników na poziomie operacyjnym i netto, ale Słowiński deklaruje, że wszystkie spółki z grupy są rentowne.

Prezes OEX Konrad Rochalski, który pozostaje równocześnie szefem ArchiDoc, deklaruje, że - na silnie rozdrobnionym rynku - grupa będzie liderem w swoich obszarach działalności i będzie rywalizować z międzynarodowymi graczami.

"O konsolidacji obie strony rozmawiały już w 2008 r., w realizacji tych planów przeszkodził kryzys gospodarczy. Dzięki połączeniu będziemy na rynku polskim rywalizować z graczami międzynarodowymi. Będziemy mieli też większe możliwości akwizycyjne" - powiedział Rochalski.

Rochalski deklaruje, że celem spółki jest rozwój szybszy niż rynku, co oznacza dwucyfrowe tempo rozwoju. Według niego sektor BPO (Business Process Outsorcing) może rosnąć w najbliższych latach w tempie 15% rocznie. Wartość tego rynku IDC ocenia na 2 mld USD.

"Dla porównania rynek brytyjski jest wyceniany na 28 mld USD rocznie" - powiedział Rochalski. Według IDC, w Polsce w tym sektorze zatrudnienie wzrośnie w ciągu trzech lat do 70 tys. osób wobec 45 tys. obecnie.

Do klientów spółek z grupy OEX należą m.in.:  France Telecom, Polkomtel, Netia, TPSA, Canal Plus Cyfrowy, Bank Millenium, Bank Pekao, Citibank Handlowy, PKO BP, Allianz, Aviva, Auchan, RWE, Tauron a także urzędy państwowe w tym Kancelaria Prezydenta RP.

Zgodę na transakcję musi jeszcze wyrazić UOKiK.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Kanały tematyczne TVN i TVP w ofercie Polsat Box Go. Serwis podnosi ceny

Kanały tematyczne TVN i TVP w ofercie Polsat Box Go. Serwis podnosi ceny

Odchodzi gwiazda publicznej telewizji. "Nie mogę już gwarantować niezależności redakcyjnej"

Odchodzi gwiazda publicznej telewizji. "Nie mogę już gwarantować niezależności redakcyjnej"

Nowa stacja newsowa ma w Polsce spółkę. Kto na czele?

Nowa stacja newsowa ma w Polsce spółkę. Kto na czele?

Jak ChatGPT radzi ws. zdrowia? Pobyt w szpitalu mało potrzebny

Jak ChatGPT radzi ws. zdrowia? Pobyt w szpitalu mało potrzebny

Ze "Sportu" odchodzi redaktor naczelny

Ze "Sportu" odchodzi redaktor naczelny

W telewizji wPolsce24 program o zdrowiu. Ekspertem polityk PiS

W telewizji wPolsce24 program o zdrowiu. Ekspertem polityk PiS