Od gazetek promocyjnych klienci oczekują różnorodności

Gdyby konsumenci mieli wybór, to chętniej korzystaliby z gazetek promocyjnych zawierających zróżnicowaną ofertę, czyli taką, która pochodzi z różnych sieci handlowych i różnych sklepów, także internetowych - wynika z badania zrealizowanego przez NielsenIQ.

jd
jd
Udostępnij artykuł:

Przeglądanie jednej publikacji zawierającej oferty wielu sklepów czy przeglądanie kilku tradycyjnych gazetek promocyjnych?

Z przeprowadzonego przez NielsenIQ badania wynika, że badani wolą bardziej oglądać jedną gazetkę promocyjną ze skumulowaną ofertą wielu sklepów, niż kilka gazetek z różnych sieci handlowych.

grafika

Badanie zrealizowane przez NielsenIQ pokazało również, że użycie do druku papieru z recyclingu, a także przekazanie przez wydawcę części zysku na cele charytatywne, są wysoko oceniane przez potencjalnych czytelników.

- Badaliśmy bezpłatny, papierowy magazyn „W Koszyku”, który prezentuje obok siebie, w jednym grzbiecie, różne oferty różnych sklepów. Okazało się, że taki sposób pokazywania promocji konsumentom ma szansę przyciągnąć nie tylko obecnych użytkowników gazetek, ale też przekonać część tych niekorzystających z gazetek papierowych, szczególnie wśród kobiet - mówi Karolina Flaht-Soroka, consumer and shopper insights team manager z NielsenIQ, współautorka badania.

Badanie CLT (Central Location Test – wywiady face 2 face) oraz badanie online.CLT: próba - osoby mające wpływ na decyzje zakupowe w gospodarstwie domowym, w wieku 18-65, korzystające z papierowych gazetek sklepów [Wszyscy użytkownicy], n=210; badanie przeprowadzone w Jaśle, Kielcach i Olsztynie. Kwoty na wiek i płeć. Badanie online: próba - osoby mające wpływ na decyzje zakupowe w gospodarstwie domowym, w wieku 18-65, niekorzystające z papierowych gazetek sklepów lub korzystające z nich rzadziej niż raz w miesiącu (non userzy), n=102. Kwoty na wiek, płeć i wielkość miejscowości.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Jakub Wątor z programem w TVP. O cyfrowej rzeczywistości

Jakub Wątor z programem w TVP. O cyfrowej rzeczywistości

Reporterski magazyn Jedynki z rozszerzeniem w TVP Info

Reporterski magazyn Jedynki z rozszerzeniem w TVP Info

Oszukiwali Polaków w internecie. Zablokowano 120 domen

Oszukiwali Polaków w internecie. Zablokowano 120 domen

Nowy szef marketingu Empiku

Nowy szef marketingu Empiku

Ta zgoda na przejęcie właściciela TVN będzie szybko. "Netflix miałby bardzo trudną ścieżkę"

Ta zgoda na przejęcie właściciela TVN będzie szybko. "Netflix miałby bardzo trudną ścieżkę"

Republika jak PiS: alarm ws. kryzysu na stacjach paliw. Orlen uspokaja

Republika jak PiS: alarm ws. kryzysu na stacjach paliw. Orlen uspokaja