SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Były wicepremier Wielkiej Brytanii szefem Mety ds. globalnych. Będzie bronił koncernu przed działaniami rządów

Nick Clegg, były wicepremier Wielkiej Brytanii objął nowe stanowisko w koncernie Meta - został prezesem ds. globalnych. W nowej roli Brytyjczyk ma wykorzystać swoje polityczne doświadczenie między innymi do negocjowania z rządami konkretnych państw kwestii związanych z ograniczeniami nakładanymi na Facebooka.

Nick Clegg to doświadczony brytyjski polityk. W latach 2010-2015 pełnił rolę wicepremiera Wielkiej Brytanii w rządzie Davida Camerona, wcześniej przez wiele lat liderował tamtejszej partii Liberalnych Demokratów.

Czytaj także: Meta definiuje nową misję. „Działajmy szybko” i „Żyjmy w przyszłości”, pracownicy to „Metamates” 

Polityczny obrońca Mety

W 2018 r., po utracie miejsca w brytyjskim parlamencie Clegg rozpoczął pracę w Facebooku na stanowisku dyrektora zespołu komunikacji serwisu. W tej roli był m.in. inicjatorem powołania oddzielnej rady ds. treści na Facebooku, bronił także koncernu przed zarzutami sygnalistki Frances Haugen.

Teraz Nick Clegg wszedł w nową rolę. Został mianowany prezesem koncernu Meta (właściciela Facebooka, Instagrama i WhatsAppa) odpowiadającym za sprawy globalne. Powiadomił o tym na swoim koncie na Facebooku szef Mety Mark Zuckerberg.

 

W założeniach Clegg ma się poświęcić kwestiom politycznym, które dla Mety i Facebooka stają się coraz bardziej istotne. Były wicepremier Wielkiej Brytanii ma wykorzystać swoje bogate doświadczenie polityczne i międzynarodowe do prowadzenia rozmów z najbardziej wpływowymi przedstawicielami rządów i politykami w sprawach Mety.

- Nick będzie teraz prowadzić naszą firmę we wszystkich naszych sprawach politycznych, w tym jak współdziałać z rządami, szczególnie wtedy, gdy rozważają one przyjęcie nowych dotyczących nas polityk i regulacji, jak również prowadzić sprawy publicznie Mety w sposób najlepszy dla rozwoju jej produktów - zaznaczył Zuckerberg.

Czytaj także: Meta pozwana za system rozpoznawania twarzy Facebooka

Nominacja Clegga nastąpiła w momencie, gdy atmosfera wobec Mety coraz bardziej się „zagęszcza”. Facebook był już wielokrotnie karany w przeszłości za swoją politykę zarówno przez instytucje unijne, jak i władze poszczególnych krajów. W tle jest także koncepcja (sformułowana m.in. w USA) zakładająca podział Big Techów (m.in. Mety) na mniejsze podmioty, co ma osłabić monopolistyczną pozycję gigantów technologicznych na rynku.

Dołącz do dyskusji: Były wicepremier Wielkiej Brytanii szefem Mety ds. globalnych. Będzie bronił koncernu przed działaniami rządów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
floor
Nie ma wykorzystywac "doswiadczenia" tylko kontakty... taki Schroeder Gazpromowy po amerykansku ... czytaj mokra scierka
0 0
odpowiedź