Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym w Eurosporcie

Eurosport w dniach od 19 do 25 września będzie transmitować mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym, które odbędą się w Kopenhadze.

km
km
Udostępnij artykuł:

Walkę o medale i tęczowe koszulki toczyć będą zarówno mężczyźni, jak i kobiety, a także zawodnicy i zawodniczki do lat 23 oraz juniorzy i juniorki. Eurosport pokaże na żywo wszystkie konkurencje we wszystkich kategoriach.

Impreza rozgrywana jest co roku, a tegoroczne mistrzostwa świata odbędą się po raz osiemdziesiąty czwarty. Tytułów mistrzów świata bronić będą: Norweg Thor Hushovd – w wyścigu ze startu wspólnego oraz Szwajcar Fabian Cancellara – w jeździe indywidualnej na czas. Do faworytów należeć będą także Brytyjczyk Mark Cavendish, Słowak Peter Sagan, a także Belg Philippe Gilbert – dotychczasowy lider klasyfikacji UCI. Wśród kobiet przed rokiem najlepsze były Włoszka Giorgia Bronzini – ze startu wspólnego i Australijka Emma Pooley – w jeździe indywidualnej na czas.

grafika

W polskiej reprezentacji w jeździe indywidualnej na czas (46,4 km) zobaczymy: Macieja Bodnara (Liquigas-Cannondale), Michała Kwiatkowskiego (Radioshack) i ewentualnie Jarosława Marycza (Saxo Bank Sungard), a w wyścigu ze startu wspólnego (280 km): Macieja Bodnara (Liquigas-Cannondale), Michała Kwiatkowskiego (Radioshack), Macieja Paterskiego (Liquigas-Cannondale), Bartosza Huzarskiego (Team NetApp), Michała Gołasia (Vacansoleil-DCM) i Jarosława Marycza (Saxo Bank Sungard).

Wyścigi w Eurosporcie relacjonować będzie zespół: Tomasz Jaroński, Krzysztof Wyrzykowski, Igor Błachut i Stanisław Brzósko. Z Kopenhagi telefoniczne meldunki przekazywać będzie Adam Probosz. Ekspertami będą dwaj czynni zawodnicy z grupy BDC Team, uczestnicy mistrzostw świata: Dariusz Baranowski i Robert Radosz.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Odchodzi rzecznik Archidiecezji Warszawskiej

Odchodzi rzecznik Archidiecezji Warszawskiej

Michał Marszał otwiera kanał na YouTube. Zaczyna od orędzia do narodu

Michał Marszał otwiera kanał na YouTube. Zaczyna od orędzia do narodu

Twórca Outriders chce uprawiać dziennikarstwo na scenie. "Czas Reakcji"

Twórca Outriders chce uprawiać dziennikarstwo na scenie. "Czas Reakcji"

Bez paniki, ale z niepewnością. Nastroje w TVN po przejęciu przez Paramount

Bez paniki, ale z niepewnością. Nastroje w TVN po przejęciu przez Paramount

Agora zwolniła dziennikarzy sportowych serwisu Radia ZET

Agora zwolniła dziennikarzy sportowych serwisu Radia ZET

W XYZ mniej spółki Rafała Brzoski. Chociaż dołożyła pół miliona [NASZ NEWS]

W XYZ mniej spółki Rafała Brzoski. Chociaż dołożyła pół miliona [NASZ NEWS]