Komorowski poda datę wyborów prezydenckich 21 kwietnia

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, wykonujący obowiązki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, ogłosi decyzję o terminie wyborów prezydenckich 21 kwietnia w godzinach rannych. Zdaniem marszałka, to wspólna decyzja wszystkich klubów i kół parlamentarnych.

masz / isb / pr
masz / isb / pr
Udostępnij artykuł:

"Decyzję o dacie wyborów prezydenckich ogłoszę 21 kwietnia w godzinach rannych" - powiedział Komorowski na konferencji prasowej w Sejmie.

Konferencja marszałka Sejmu odbyła się po posiedzeniu Konwentu Seniorów, które zostało zwołane w sprawie konsultacji terminu wyborów prezydenckich. W Konwencie Seniorów powinni uczestniczyć marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, wicemarszałek Sejmu Ewa Kierzkowska (PSL), Marek Kuchciński(PiS), oraz szefowie klubów - Grzegorz Schetyna (PO), Grzegorz Napieralski (SLD) oraz Stanisław Żelichowski (PSL). Marszałek powiedział, że skład Konwentu został rozszerzony o przedstawicieli kół parlamentarnych.

Komorowski mówił wcześniej, że poprosi kluby opozycyjne, by określiły najdogodniejszy dla nich termin wyborów prezydenckich, a gdyby nie udało się osiągnąć konsensusu, to wyznaczy najpóźniejszy z możliwych terminów.

Natomiast pełniący obowiązki szefa Kancelarii Sejmu Lech Czapla powiedział w środę, że zgodnie z prawem, realny termin I tury wyborów prezydenckich to 13 lub 20 czerwca.

Wcześniej w środę marszałek ogłosił decyzję o przedłużeniu żałoby narodowej do godziny 24.00 w niedzielę. Na niedzielę na godz. 14-tą zaplanowano rozpoczęcie uroczystości pogrzebowych pary prezydenckiej.

W sobotę, o godz. 8:56 czasu polskiego w okolicach lotniska w Smoleńsku rozbił się rządowy samolot z parą prezydencką na pokładzie. Prawdopodobnie zginęli wszyscy pasażerowie czyli ponad 88 osób. Poza prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie maszyny znajdowali się m. in. wicemarszałkowie Sejmu Jerzy Szmajdziński i Krzysztof Putra oraz Senatu Krystyna Bochenek, prezes NBP Sławomir Skrzypek, ministrowie kancelarii prezydenta, posłowie, senatorowie oraz duchowni i wojskowi.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Dlatego Orban wziął na cel tabloid "Blikk"

Dlatego Orban wziął na cel tabloid "Blikk"

Dług ciąży, streaming nie zapełnia luki po telewizji. Dlatego właściciel TVN jest sprzedawany

Dług ciąży, streaming nie zapełnia luki po telewizji. Dlatego właściciel TVN jest sprzedawany

Top 15. Najbardziej opiniotwórcze media stycznia w Polsce

Top 15. Najbardziej opiniotwórcze media stycznia w Polsce

Nie żyje Adam Kochanowski. Prowadził kultowy program "Podaj łapę"

Nie żyje Adam Kochanowski. Prowadził kultowy program "Podaj łapę"

Rekord Erli: 1,8 mld obrotu i sześciokrotna przewaga nad rynkiem

Rekord Erli: 1,8 mld obrotu i sześciokrotna przewaga nad rynkiem

Kanał telewizyjny poświęcony Morzu Śródziemnemu dostępny w całej Europie

Kanał telewizyjny poświęcony Morzu Śródziemnemu dostępny w całej Europie