Kanały informacyjne tracą widzów, najbardziej TVN 24

Wszystkie kanały informacyjne miały w kwietniu br. niższą widownię niż rok wcześniej, gdy relacjonowały wydarzenia po tragedii smoleńskiej. Największy spadek zanotowała TVN 24. Więcej w raporcie Wirtualnemedia.pl.

pp
pp
Udostępnij artykuł:

Lider zestawienia - kanał TVP Info zanotował w zeszłym miesiącu spadek średniej dobowej oglądalności względem kwietnia 2010.r. o 34,2 proc. do 241 tys. widzów, a jego udział w rynku spadł z 5,82 proc. do 4,04 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement dla portalu Wirtualnemedia.pl.

Na drugim miejscu znalazł się kanał TVN 24, który zanotował największy w rankingu spadek widowni, wynoszący 33,6 proc. W kwietniu br. oglądało go średnio 180 tys. osób, a jego udział wynosił 3,02 proc. (rok wcześniej 4,32 proc.).

Na podium znalazł się też Polsat News. W czwartym miesiącu br. miał on w każdej minucie średnio 46 tys. widzów, o 11 proc. mniej niż rok wcześniej, a jego udział zmalał tylko o 0,05 pkt. proc. Czwartą lokatę zajęła Superstacja z widownią na poziomie 16,4 tys. widzów, notując najmniejszy spadek w zestawieniu (o 2,7 proc.). Udział tego kanału poszedł nawet minimalnie do góry - o 1 pkt. Proc.

W kluczowej dla reklamodawców grupie komercyjnej 16-49, wszystkie kanały informacyjne miały w zeszłym miesiącu niższe udziały niż w grupie 4+. Liderem był stacja TVN 24, która z udziałem 2,14 proc. (notując spadek o 1,78 pkt. proc.) wyprzedziła TVP Info (2,06 proc. udziału, spadek o 1,23 pkt. proc.).

Kanał TVN CNBC w kwietniu br. kolejny miesiąc z rzędu odnotował wzrost widowni - średnia oglądalność minutowa biznesowej stacji wzrosła w porównaniu do marca ub.r. aż o 153,1 proc. do 2,7 tys. widzów, ale jej udział wzrósł z 0,02 proc. do 0,04 proc. Natomiast konkurencyjną TV Biznes znów dotknął spadek. W czwartym miesiącu br. jej średnia widownia zmalała o 13,8 proc. do poziomu 1,6 tys. osób, chociaż udział kanału pozostał na poziomie 0,03 proc.

Najpopularniejszą pozycją w kwietniu br. w TVP Info był “Telekurier”, w TVN 24 - “Fakty po Faktach” z Jarosławem Kaczyńskim, a w Polsat News - ”Informacje”.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Allegro znów chce skupować akcje. Wyłoży ponad 1,5 mld zł

Allegro znów chce skupować akcje. Wyłoży ponad 1,5 mld zł

YOC wchodzi na ekrany TV. Pierwszym klientem Electrolux

YOC wchodzi na ekrany TV. Pierwszym klientem Electrolux

KRRiT tłumaczy decyzję po wniosku Republiki ws. MUX-8. "Nie przyciąga nadawców"

KRRiT tłumaczy decyzję po wniosku Republiki ws. MUX-8. "Nie przyciąga nadawców"

Jawny Lublin z nagrodą Stowarzyszenia Gazet Lokalnych

Jawny Lublin z nagrodą Stowarzyszenia Gazet Lokalnych

Planowanie – podstawą nowoczesnej produkcji: FAKT CZY MIT
Materiał reklamowy

Planowanie – podstawą nowoczesnej produkcji: FAKT CZY MIT

Dzieci w UE dłużej pod ochroną przed wykorzystywaniem w internecie. W oczekiwaniu na stałe przepisy

Dzieci w UE dłużej pod ochroną przed wykorzystywaniem w internecie. W oczekiwaniu na stałe przepisy