Nowość na multipleksach naziemnych. „Nie zagłuszycie głosu polskich patriotów”
Kanał TVMN zadebiutował na multipleksach lokalnych Grupy MWE. - Jako neutralny operator naziemnej telewizji cyfrowej nie odmawiamy żadnemu klientowi, który posiada koncesję i jest wypłacalny. Telewizja TVMN posiada ważną koncesję wydaną przez Przewodniczącego KRRiT – mówi Wirtualnemedia.pl Michał Winnicki, właściciel Grupy MWE.
![](https://static.wirtualnemedia.pl/media/top/65e780b49b7c3_TVMN-Braun-032024.jpg)
Dotychczas Telewizja Media Narodowe była dostępna tylko za pośrednictwem mniejszych sieci kablowych. Przez blisko tydzień stacja nadawała przez większość dnia na antenie Zebrra.TV, dostępnej w sieci kablowej Vectra. Operator poinformował, że doszło do złamania warunków umowy i usunął radomską stację, a wraz z nią prawicowy kanał. Od wtorku TVMN dociera do osób w zasięgu naziemnych MUX-L1 (Jelenia Góra), MUX-L3 (Częstochowa i Tomaszów Mazowiecki) oraz MUX-L4 (Wrocław, Świdnica).
„To współpraca komercyjna na rynkowych warunkach”
Dla Grupy MWE emisja TVMN to szansa na dodatkowe przychody. - To nadawca odpowiada przed KRRIT za program, a z tego co wiem nie toczy się obecnie żadne postępowanie w sprawie tego programu. Operator odpowiada przed UKE za parametry techniczne emisji rozsiewczej. A skąd decyzja o współpracy? To współpraca komercyjna na rynkowych warunkach handlowych, jak z każdym nadawcą obecnym na naszych multipleksach – tłumaczy Winnicki.
W skład MUX-L1 poza TVMN wchodzą: Echo 24, TV Dami/TV Bolesławiec, TVT (Zgorzelec), TVC, Filmax, Home TV, Power TV, Nuta Gold, Xtreme TV, Stars.TV, TV Republika i wPolsce.pl. Osoby w zasięgu MUX-L3 mogą oglądać poza prawicową: TVC, Filmax, Stars.TV, TV Republika, wPolsce.pl, Xtreme.TV, a od niedawna także Junior Channel i Pogoda24.TV. Jako jedyny nadawany w starym standardzie DVB-T MUX-L4 obejmuje oprócz TVMN: TVN, Polsat, TVC, TV Republika, wPolsce.pl, Junior Channel, Pogoda24.TV, Filmax, Echo 24 i Stars.TV. Po dołączeniu TVMN, przestał działać kanał Xtreme TV.
W ofercie TVMN są głównie programy publicystyczne: „Temat Dnia”, „Dzień na żywo”, „Najważniejsze Pytania”, "Gość Specjalny" czy „Rozmowy niepoprawne politycznie”. W ramówce są także reportaże, filmy dokumentalne i programy historyczne. Twarzami stacji są: Michalina Szymborska, Jan Bodakowski, Oliwier Pochwat i Andrzej Kozera. Kanał TVMN można oglądać także w wybranych sieciach kablowych, za pośrednictwem strony internetowej www.tvmn.pl/tv oraz w aplikacjach na smartfony (Android, iOS) i w Smart TV (Google TV, Android TV, WebOS, AppGallery).
– Wejście TVMN na kolejne, naziemne pola dystrybucji to element systematycznie realizowanego planu rozwoju stacji. Przestrzegam polityków o zapędach cenzorskich - łatwo z nami nie będzie. Dziś w Polsce łamanie prawa staje się normą, co pokazują ostatnie próby blokowania TVMN w sieciach kablowych oraz w internecie. Nasz zespół i ja jesteśmy zaprawieni w takich bojach od lat. W czasach komuny skutecznie walczyłem z tymi samymi formami represji wobec wolnych mediów. Robimy swoje i już dziś docieramy do ponad 3 mln gospodarstw domowych w Polsce, a to dopiero początek. Apeluję do naszych cenzorów i spienionych nienawiścią przeciwników politycznych: nie walczcie z nami, nie zagłuszycie w ten sposób głosu polskich patriotów. Przyjmijcie zaproszenie do naszego studia i porozmawiajmy szczerze o naprawie Rzeczypospolitej w tym krytycznym dla niej momencie - powiedział Piotr Barełkowski, prezes TVMN, który w przeszłości odpowiadał za dystrybucję TV Biznes, TV Republika i wPolsce.pl.
Kontrowersje wokół twórcy TVMN
Niedawno Barełkowski zastąpił na stanowisku Roberta Bąkiewicza, który sprzedał udziały w stacji. TVMN rozpoczęła nadawanie wiosną 2023 roku. Pomysłodawcą i pierwszym prezesem kanału był Bąkiewicz, wieloletni prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. W ostatnich latach skonfliktował on się ze środowiskiem Konfederacji. Bezskutecznie startował do Sejmu z radomskich list Prawa i Sprawiedliwości, po tym jak zapisał się do Suwerennej Polski Zbigniewa Ziobry. Organizacje związane z Bąkiewiczem otrzymywały fundusze od rządu PiS.
Jak informował w styczniu TVN24, tylko TVMN od resortu Ziobry pozyskała 200 tys. zł na promocję Funduszu Sprawiedliwości, powołanego do pomocy ofiarom przestępstw. W listopadzie ub.r. Bąkiewicz został prawomocnie skazany na rok prac społecznych i 10 tys. nawiązki dla poszkodowanej kobiety, aktywistki poturbowanej podczas protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji.
Dołącz do dyskusji: Nowość na multipleksach naziemnych. „Nie zagłuszycie głosu polskich patriotów”
Polska nie chce takich patriotów.