Agora podsumowuje 2006 rok

Tomasz Józefacki - dyrektor pionu internet w spółce AGORA odpowiada na pytania portalu Wirtualnemedia.pl.

kk
kk
Udostępnij artykuł:

Zbliża się koniec bieżącego roku, czas na podsumowania. Jaki był 2006 rok dla branży internetowej? Na pytanie portalu Wirtualnemedia.pl odpowiada Tomasz Józefacki - dyrektor pionu internet w spółce AGORA.

Tomasz Józefacki - dyrektor pionu internet w spółce AGORANajważniejsze wydarzenie branżowe w 2006 roku to na pewno pojawienie się dwóch silnych trendów. Po pierwsze, powszechne zainteresowanie serwisami wideo, od takich, które wzorują się na YouTube (m. in. wrzuta.pl, maksior.pl) po autorskie projekty Interii, Onetu, WP i nasze Wideo.gazeta.pl. Niewątpliwie ten trend będzie kontynuowany w 2007 roku za sprawą dynamicznego przyrostu użytkowników Internetu szerokopasmowego i reklamy wideo.Po drugie, przedsięwzięcia internetowe znów przyciągają inwestorów, zarówno giełdowych (zrealizowane lub zapowiedziane debiuty giełdowe, jak np. bankier.pl, gadugadu.pl) jak i branżowych (przejęcia Onet.pl przez Grupę TVN, Money.pl przez Handelsblatt, akwizycja NetSprint przez Orklę).Ważnym wydarzeniem była też reaktywacja IAB jako Związku Pracodawców Branży Internetowej, który pomoże koordynować wspólne działania branży na polu regulacji prawnych.

Co było największym zaskoczeniem?Pozytywnym zaskoczeniem był wzrost zainteresowania reklamą internetową ze strony domów mediowych - wg szacunków, przyrost wydatków na reklamę w internecie przerósł oczekiwania i osiągnął 50%.

Człowiek lub ludzie, którzy w mijającym roku wywarli największy wpływ na rynek?Najciekawsze wydaje się odrodzenie wiary w internet wśród młodych i przedsiębiorczych. Z kwartału na kwartał przyrasta liczba ciekawych projektów najczęściej prowadzonych przez młode, ambitne osoby. To odrodzenie wiary ma już dziś duży wpływ na rynek za sprawą zainteresowania inwestorów branżowych i kapitałowych, którzy są chętni wesprzeć takie przedsięwzięcia. Przypuszczam, że z tego powodu w 2007 roku pojawi się kilka ciekawych projektów, które wpłyną pozytywnie na konkurencyjność wśród liderów branży. 

Inne opinie:

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Żurnalista kontratakuje. YouTube zablokował film Wątora po skardze o zniesławienie

Żurnalista kontratakuje. YouTube zablokował film Wątora po skardze o zniesławienie

Republika i TVN24 tracą, TVP Info powoli odbudowuje widownię

Republika i TVN24 tracą, TVP Info powoli odbudowuje widownię

"Mam Talent!" z większą widownią niż przed rokiem. TVN wygrywa w sobotnie wieczory

"Mam Talent!" z większą widownią niż przed rokiem. TVN wygrywa w sobotnie wieczory

Nowe informacje ws. przejęcia właściciela TVN. Będzie udział kontrowersyjnego inwestora?

Nowe informacje ws. przejęcia właściciela TVN. Będzie udział kontrowersyjnego inwestora?

TVP szykuje dwa benefisy. Pierwszy już na Wielkanoc

TVP szykuje dwa benefisy. Pierwszy już na Wielkanoc

To miała być odtrutka na X. Teraz szef Bluesky rezygnuje

To miała być odtrutka na X. Teraz szef Bluesky rezygnuje