SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

ABI: Android pokonał iOS w liczbie pobrań aplikacji

W II kwartale bieżącego roku stworzony przez Google system Android odebrał platformie iOS firmy Apple pozycję lidera na rynku pobrań mobilnych aplikacji.

Z danych firmy badawczej ABI Research wynika, że 44 proc. ogółu aplikacji pobranych w II kwartale przez użytkowników urządzeń mobilnych było przeznaczonych na Androida. Tymczasem iOS zdobył 31 proc. udziału w rynku.

Zmianę na pozycji lidera tłumaczą m.in. wyniki sprzedaży smartfonów. W przypadku iPhone'a tempo wzrostu zwolniło z 15 proc. w I kwartale do 9 proc. w II kwartale, podczas gdy w przypadku urządzeń z Androidem zaobserwowano tendencję odwrotną - z 20 proc. do 36 proc.

ABI Research szacuje, że w skali globalnej stosunek będących w użyciu urządzeń z Androidem do produktów Apple z iOS wynosi obecnie 2,4 do 1, a w roku 2016 ma wynieść 3 do 1. Z drugiej strony Android przegrywa z iOS w stosunku 2 do 1 jeśli chodzi o liczbę pobranych aplikacji na jednego użytkownika.

Firma badawcza prognozuje także, że w bieżącym roku pobranych zostanie 29 miliardów mobilnych aplikacji, w porównaniu do 9 miliardów w roku 2010.

Dołącz do dyskusji: ABI: Android pokonał iOS w liczbie pobrań aplikacji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
ZAMKNIJ Nr 1 w mediach

Bezpłatny newsletterWirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Rejestrując się u nas dostajesz:

    • darmowy newsletter z codzienną porcją wiadomości
    • oferty pracy
    • monitoring mediów
    • informacje o awansach i roszadach personalnych
    • wywiady, opinie, analizy
    • case study
    • zapowiedzi konferencji i szkoleń
    • konkursy