3,6 mln widzów meczów Polaków na ME U-21 w Polsacie i Polsacie Sport

Mecze z udziałem polskiej reprezentacji podczas tegorocznych Mistrzostw Europy U-21 w piłce nożnej oglądało 3,6 mln widzów (3,1 mln w Polsacie i 470 tys. w Polsacie Sport).

Michał Kurdupski
Michał Kurdupski
Udostępnij artykuł:

W okresie od 16 do 23 czerwca br. odbywała się faza grupowa Mistrzostw Europy U-21 w piłce nożnej 2017, które organizowane są w Polsce. Mecze naszej reprezentacji oglądać można było w Polsacie i Polsacie Sport. Komentowali je Mateusz Borek i Tomasz Hajto.

Średnia widownia wszystkich trzech spotkań Polaków w otwartym Polsacie wyniosła 3,10 mln osób. Przełożyło się to na 23,24 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 27,55 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 25,81 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Na antenie Polsatu Sport pojedynki te oglądało 469 tys. osób, co dało tej stacji odpowiednio 3,51 proc., 3,74 proc. i 3,63 proc. udziału.

Łączna widownia meczów Polaków na obu antenach wyniosła 3,57 mln osób (26,75 proc., 31,29 proc. i 29,44 proc. udziału).

grafika

W Polsacie największą popularnością cieszył się pojedynek ze Szwecją, który na antenie tej stacji 19 czerwca br. oglądało 3,25 mln widzów w grupie 4+.

Na drugim miejscu znalazł się inaugurujący mecz ze Słowacją z widownią na poziomie 3,11 mln osób (transmisja 16 czerwca br.), a na trzecim - spotkanie z Anglią (2,94 mln; 22 czerwca br.).

grafika

Polsat w czasie pokazywania powyższych meczów był niekwestionowanym liderem rynku telewizyjnego. Drugie miejsce w tym czasie zajęła TVP1, której udział wyniósł 9,89 proc. Dalej wśród kanałów tzw. „wielkiej czwórki” uplasowały się: TVN (8,47 proc.) oraz TVP2 (4,88 proc.).

Również wśród widzów w grupach wiekowych 16-49 i 16-59 Polsat był zdecydowanym liderem.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/udany-tydzien-polsatu-8-mln-widzow-meczu-polska-rumunia ##

grafika

Reprezentacja Polski zakończyła swój udział w tegorocznych ME U-21 na czwartym (ostatnim) miejscu w swojej grupie. Oznacza to, że nie awansowała do fazy pucharowej rozgrywek.

Mecze pozostałych reprezentacji, zarówno fazy grupowej jak i pucharowej, oglądać można w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra. Z kolei finał turnieju, oprócz Polsatu Sport, pokaże również otwarty Polsat.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Oszukiwali Polaków w internecie. Zablokowano 120 domen

Oszukiwali Polaków w internecie. Zablokowano 120 domen

Nowy szef marketingu Empiku

Nowy szef marketingu Empiku

Ta zgoda na przejęcie właściciela TVN będzie szybko. "Netflix miałby bardzo trudną ścieżkę"

Ta zgoda na przejęcie właściciela TVN będzie szybko. "Netflix miałby bardzo trudną ścieżkę"

Republika jak PiS: alarm ws. kryzysu na stacjach paliw. Orlen uspokaja

Republika jak PiS: alarm ws. kryzysu na stacjach paliw. Orlen uspokaja

InPost chwali się Paczkomatami w Wielkiej Brytanii. "Nadal produkujemy je w Polsce"

InPost chwali się Paczkomatami w Wielkiej Brytanii. "Nadal produkujemy je w Polsce"

Uwaga na fake newsy o wojnie na Bliskim Wchodzie. Minister: wzmocniliśmy działania monitorujące internet

Uwaga na fake newsy o wojnie na Bliskim Wchodzie. Minister: wzmocniliśmy działania monitorujące internet