15 listopada premiera filmu TVN „1800 gramów”. W roli głównej Magdalena Różczka

15 listopada br. odbędzie się kinowa premiera nowego filmu obyczajowego „1800 gramów”, którego producentem jest TVN. W obsadzie produkcji znaleźli się m.in. Magdalena Różczka (główna rola), Danuta Stenka, Maciej Zakościelny i Roma Gąsiorowska.

Michał Kurdupski
Michał Kurdupski
Udostępnij artykuł:
15 listopada premiera filmu TVN „1800 gramów”. W roli głównej Magdalena Różczka

Akcja filmu „1800 gramów” rozgrywa się w Krakowie, w okresie przedświątecznym. Bohaterką filmu jest Ewa (w tej roli Magdalena Rożczka) - dyrektorka interwencyjnego ośrodka preadopcyjnego, która szuka nowych rodziców dla porzuconych dzieci. - Ewa jest wulkanem energii i postrachem miejskich urzędników. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, potrafi wyważyć każde drzwi i nagiąć każdy przepis dla dobra dzieci ze swojego ośrodka. Zaraz przed Bożym Narodzeniem w jej życiu pojawia się niezwykła dziewczynka - Nutka, niemowlę porzucone przez matkę. Ewa próbuje znaleźć dla niej rodzinę adopcyjną - czytamy w opisie produkcji.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/planeta-singli-3-liczba-widzow-weekend-otwarcia,7171121576687745a ##

Oprócz Magdaleny Różczki w filmie występują również: Piotr Głowacki, Danuta Stenka, Aleksandra Popławska, Maciej Zakościelny, Wojciech Mecwaldowski, Roma Gąsiorowska, Magdalena Lamparska, Anna Próchniak, Anna Smołowik, Dorota Kolak, Anna Tomaszewska, Marta Ścisłowicz, Wojciech Zieliński i Zbigniew Zamachowski. Gościnnie pojawia się w także Tomasz Iwańca, czyli popularny polski raper znany setkom tysięcy fanów pod pseudonimem Grubson.

- „1800 gramów” to piękna i wzruszająca opowieść o najważniejszych ludzkich sprawach, o miłości i samotności, o poświęceniu i odwadze. Nasi bohaterowie muszą porzucić ograniczenia, w których tkwią, a wyzwanie, które przynosi im los, pozwala odnaleźć się i zmienić swoje życie. Wierzę, że ta historia chwyci za serce naszych widzów. Cieszę się, że do projektu udało nam się zaprosić znakomitych aktorów - komentuje Krystyna Lasoń, producent filmu „1800 gramów”. Dodatkowym atutem są piękne plenery, bowiem akcja filmu rozgrywa się w Krakowie. Wielką satysfakcją jest, że to już ósmy film fabularny naszego krakowskiego zespołu - dodaje.

Reżyserem „1800 gramów” jest Marcin Głowacki, autorem zdjęć - Dariusz Rudziński, za scenografię odpowiada Ryszard Melliwa, a za montaż - Krzysztof Boroń.

Film powstaje na podstawie oryginalnego scenariusza Piotra Jaska i Jana Holoubka, we współpracy scenariuszowej z Michałem Godzicem.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/tvn-5-filmow-kinowych-nowy-serial-szostka-piotr-korycki-edward-miszczak,7171226031003265a ##

Kinowa premiera „1800 gramów” zaplanowana jest na piątek, 15 listopada 2019 roku. Dystrybutorem filmu jest Kino Świat. Projekt realizuje TVN, a producentem filmu jest Krystyna Lasoń.

Zdjęcia do produkcji zrealizowane zostały zimą tego roku w Krakowie.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Kolejne związki piszą do władz TVP. Chodzi o wielkanocny dodatek

Kolejne związki piszą do władz TVP. Chodzi o wielkanocny dodatek

Allegro znów chce skupować akcje. Wyłoży ponad 1,5 mld zł

Allegro znów chce skupować akcje. Wyłoży ponad 1,5 mld zł

YOC wchodzi na ekrany TV. Pierwszym klientem Electrolux

YOC wchodzi na ekrany TV. Pierwszym klientem Electrolux

KRRiT tłumaczy decyzję po wniosku Republiki ws. MUX-8. "Nie przyciąga nadawców"

KRRiT tłumaczy decyzję po wniosku Republiki ws. MUX-8. "Nie przyciąga nadawców"

Planowanie – podstawą nowoczesnej produkcji: FAKT CZY MIT
Materiał reklamowy

Planowanie – podstawą nowoczesnej produkcji: FAKT CZY MIT

Jawny Lublin z nagrodą Stowarzyszenia Gazet Lokalnych

Jawny Lublin z nagrodą Stowarzyszenia Gazet Lokalnych