Według badania firmy IRCenter rośnie oglądalność treści wideo wśród polskich użytkowników mobilnych, a motorem napędowym tych statystyk są kobiety w wieku poniżej 24 lat. Użytkownicy smartfonów najchętniej oglądają na nich wiadomości, programy muzyczne i kabarety, z kolei użytkowników tabletów najbardziej przyciągają podobne programy do tych emitowanych w telewizji.
Pracownicy sektora handlowego to w większości osoby do 30. roku życia, nie mające dzieci. Co trzecia kontynuuje naukę - wynika z badania Kantar Millward Brown.
Niemal co trzeci przedsiębiorca skarży się na problem z pozyskaniem pracowników o odpowiednich kwalifikacjach - wynika z badań Keralla Research i Kantar Millward Brown.
Jeżeli TVP jako jedyny nadawca zdecyduje się przejść na nowy standard pomiaru oglądalności oferowany przez Netię, może mieć z tego więcej problemów niż korzyści. Dziś telemetria Nielsena jest uznawana za standard i niełatwo będzie przekonać wszystkich graczy, że inne rozwiązanie jest lepsze. Biorąc pod uwagę obecną sytuację polityczną, można sobie wyobrazić, że nowy, państwowy podmiot badawczy może zostać powołany - komentują eksperci dla Wirtualnemedia.pl.
Adam Małysz i Robert Lewandowski to najpopularniejsi polscy sportowcy. Jako najbardziej irytujący odbierani są Artur Szpilka i Jerzy Janowicz, największą sympatię budzą zaś skoczkowie narciarscy - Piotr Żyła i Kamil Stoch - wynika z badania „Top 50 polskich sportowców” instytutu ARC Rynek i Opinia.
Niemal 70 proc. Polaków ufa informacjom przekazywanym przez media na tematy społeczne. Do przekazów o tematyce gospodarczo-finansowej zaufanie ma 57 proc., zaś w rzetelność wiadomości związanych z polityką wierzy niespełna połowa respondentów - wynika z badania Danae.
Ponad połowa internautów w Polsce dokonuje zakupów w sklepach internetowych. Dla większości użytkowników zakupy w sieci są bezpieczne i wygodniejsze od tradycyjnych, a najlepiej rozpoznawaną marką e-commerce jest u nas Allegro.
Sensacyjna i kryminał to dwa ulubione gatunki książek Polek - wynika z badania ARC Rynek i Opinia, przygotowanego na zlecenie Virtualo.
- Można stworzyć narodowy instytut badania oglądalności i ogłosić, że 99 procent Polaków ogląda TVP, ale rynek przecież i tak nie będzie brał tego pod uwagę - tak Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych i były prezes TVP komentuje dla Wirtualnemedia.pl informację Jacka Kurskiego o tym, że telewizja publiczna pracuje nad własnymi badaniami oglądalności.
Polacy pracują średnio 45 godzin tygodniowo - wynika z badań Kantar Millward Brown dla Work Service. Najwięcej w pracy spędzają osoby zarabiające powyższej 3999 złotych oraz prowadzący własną działalność gospodarczą.
Wyniki oglądalności publikowane przez Nielsena są nieadekwatne i absurdalne, telewizja jest okradana z milionów złotych - mówił wczoraj podczas konferencji prezes TVP Jacek Kurski. Zapowiedział, że niebawem telewizja publiczna zacznie korzystać z nowego badania. Zarząd TVP chce także, żeby wcześniej sprawą telemetrii zajęła się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.
Według prognoz firmy PwC rynek mediów i rozrywki w Polsce będzie rozwijał się w tempie 3,3 procent rocznie, by w 2021 r. osiągnąć wartość niemal 11,5 mld dolarów. Na przełomie 2017 i 2018 roku może dojść do historycznej zmiany - wydatki na reklamę internetową w Polsce przekroczą tę na reklamę telewizyjną.
Z telefonów komórkowych korzysta 92 proc. dorosłych Polaków. Ponad połowa z nich używa smartfona, a powyżej dwóch piątych tradycyjnej komórki - wynika z badań CBOS.
Niemal połowa dorosłych Polaków (48%) negatywnie ocenia relacje polskiego Kościoła i PiS, uważając je za zbyt bliskie, a 63% badanych uważa, że Kościół powinien zachować neutralność wobec polityki rządu. Większość (70%) jest również krytyczna wobec poruszania tematów politycznych podczas kazań - wynika z badania przeprowadzonego dla serwisu Ciekaweliczby.pl na panelu Ariadna.
W Polsce korzystanie z Facebooka deklaruje większa część internautów w wieku 16-54 lat niż w skali globalnej, natomiast w przypadku WhatsAppa, Instagrama, Twittera, Netflixa i LinkedIn - zdecydowanie mniejsza. W ostatnich latach duże wzrosty popularności w Polsce osiągnęły WhatsApp, Instagram i Snapchat, a spadek zanotował YouTube.
Do zespołu agencji badawczej IQS dołączyło 9 nowych osób: Mateusz Zubkowicz, Wioletta Rylska, Sylwia Szlichta-Igielska, Izabela Jagodzińska, Tomasz Piechociński, Rafał Treichel, Aleksandra Sowińska, Paweł Momora i Mikołaj Castricum..
Ponad połowa Polaków, którzy są w związkach, uważnie analizuje swoje wydatki, a prawie 60% uwzględnia przy tym potrzeby swoich partnerów, wynika z badania SW Research przeprowadzonego na zlecenie Grupy Kruk.
Netia analizuje testowo dane o oglądalności telewizji wśród 180 tys. gospodarstw domowych korzystających z jej usługi telewizyjnej. Firma podkreśla, że nie przetwarza danych osobowych i jej rozwiązanie nie jest konkurencją dla pomiaru telemetrycznego Nielsen Audience Measurement, pozwala natomiast sprawdzać m.in. przepływy widowni między kanałami - wynika z informacji Wirtualnemedia.pl.
Według 87 proc. badanych przedstawicieli pokolenia X i Y, do 2030 roku większość sklepów stacjonarnych będzie oferować usługi cyfrowe. Aż 86 proc. uważa z kolei, że tradycyjnych sprzedawców ze sklepów wyprą roboty i technologie płatności mobilnych - wynika z badań na temat perspektyw branży retail, przeprowadzonych przez Comarch i Kantar TNS.
Pracę w firmie badawczej Sotrender rozpoczęli Marek Pawłat, Radosław Pawlak i Kamila Wyrwas. Do zespołu spółki po stażu na stałe dołączyły też Aleksandra Rosiak i Aleksandra Dębska.
Zapisz się do newslettera