Wyczynowe Mistrzostwa Off-Road zapraszają!

W czerwcu, w malowniczych Górach Sowich odbędzie się nowa impreza dla miłośników off-roadu. Wyczynowe Mistrzostwa Off-Road 4x4 zaplanowano na weekend 13-14 czerwca. Zawody odbędą się w Dzikowcu i okolicach Walimia i Jugowa.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Wyczynowe Mistrzostwa Off-Road 4x4 to wspólna inicjatywa firmy Euroforum, organizującej rajd Poland Trophy i wiele innych off-roadowych imprez, oraz Stowarzyszenia Form Alternatywnych Rozdroże, które przeprowadza m.in. Sowiogórskie Mistrzostwa Off-Road.

Połączenie doświadczenia tych organizatorów pozwoliło opracować formułę nowego rajdu, który odbędzie się już w połowie czerwca. Miejscem akcji będzie tor off-roadowy w Dzikowcu oraz trasy w Górach Sowich, w okolicach Walimia i Jugowa.

Rajd będzie miał formułę pieczątkową. Na liczącej kilkadziesiąt kilometrów trasie, którą zawodnicy będą pokonywać według roadbooka, rozmieszczone będą sekcje z pieczątkami. Każda będzie składać się z około 10 stempli. Dla każdej z klas wyznaczone będą inne sekcje, tak by poziom trudności dopasowany był do odpowiedniej klasy. Trasa będzie miała charakter przeprawowy.

Rywalizacja będzie toczyć się w pięciu klasach – jednej quadowej i czterech samochodowych: Turystyk, Wyczyn, Extrem Elektryk i Extrem Mechanik. Dwie pierwsze klasy przeznaczone są dla samochodów seryjnych z niewielkimi modyfikacjami. W klasie Wyczyn nie będzie możliwe stosowanie wyciągarek. Klasy Extrem przeznaczone są już dla cięższego sprzętu – w klasie Mechanik dozwolone są wyciągarki mechaniczne, w klasie Elektryk można stosować tylko wyciągarki elektryczne.

Rajd rozpocznie się w piątek wieczorem od nocnego etapu na torze. Drugiego dnia zawodnicy pokonają ok 40-kilometrową trasę przez okoliczne góry. Wygra załoga, która zbierze najwięcej pieczątek. Po zawodach organizatorzy wręczą zwycięzcom atrakcyjne nagrody a później wszyscy będą bawić się do rana na imprezie integracyjnej.

Więcej informacji na stronie internetowej www.wyczyn4x4.pl

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Polsat Media bez wyłączności na sprzedaż reklam w Republice. Jest nowa umowa

Polsat Media bez wyłączności na sprzedaż reklam w Republice. Jest nowa umowa

Grupa Polsat Plus przekaże 575 tys. zł dla olimpijczyków

Grupa Polsat Plus przekaże 575 tys. zł dla olimpijczyków

Rainbow Tours chwali się rezerwacją wycieczek. Wzrosty przed atakiem USA na Iran

Rainbow Tours chwali się rezerwacją wycieczek. Wzrosty przed atakiem USA na Iran

Irańczyk wycofał się z zarzutów wobec reporterki TVP Info

Irańczyk wycofał się z zarzutów wobec reporterki TVP Info

Orły ponownie w TVP. Z nowym prowadzącym

Orły ponownie w TVP. Z nowym prowadzącym

Friz reklamuje KFC. W kampanii specjalne menu

Friz reklamuje KFC. W kampanii specjalne menu