Prawnicy z kancelarii Taylor Wessing doradzali MLP Group przy emisji obligacji na 30 mln euro.

Warszawski zespół kancelarii Taylor Wessing służył jako doradca prawny MLP Group S.A., wiodącego dewelopera powierzchni magazynowo-produkcyjnych, w związku z publiczną ofertą obligacji i wprowadzeniem ich do alternatywnego systemu obrotu na Catalyst.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

MLP Group działa na rynku polskim, niemieckim i rumuńskim w roli dewelopera, konsultanta i zarządcy nieruchomości, dostarczając wszechstronnych rozwiązań w zakresie optymalizacji powierzchni magazynowo- produkcyjnej wielu międzynarodowym i krajowym przedsiębiorstwom produkcyjnym oraz dystrybucyjnym. 

Na realizację planów rozwoju MLP Group wyemitowało w ramach oferty publicznej pięcioletnie obligacje o łącznej wartości emisyjnej wynoszącej 30 mln euro (około 130 mln zł). W dniu 26 lutego br. papiery dłużne zostały wprowadzone do alternatywnego systemu obrotu na Catalyst. Pozyskane środki zostaną wykorzystane na zakup gruntów oraz realizację nowych projektów magazynowych w Polsce i za granicą.

Kancelaria prowadziła pełną obsługę całego procesu, jako doradca prawny emitenta. Prawnicy Taylor Wessing brali udział w przygotowaniu umowy z bankami ustanawiącej program emisji oraz dokumentacji związanej z emisją obligacji i ich wprowadzeniem do alternatywnego systemu obrotu.

Obsługą tego projektu zajmowali się Andrzej Mikosz, partner kierujący zespołem Corporate, M&A & Capital Markets warszawskiego biura Taylor Wessing wraz z dr Jakubem Piterą, partnerem, oraz Patrycją Sojką, Associate.

- Cieszymy się, że możemy wspierać MLP Group w konsekwentnej realizacji jej modelu biznesowego, w branży mało podatnej na zawirowania. Przeprowadzenie jednej z pierwszych publicznych ofert papierów wartościowych po wejściu w życie nowych przepisów zawartych zarówno w nowym rozporządzeniu prospektowym, jak i zmienionej ustawie o ofercie publicznej, było ciekawym wyzwaniem tak intelektualnym, jak i biznesowym - mówi Andrzej Mikosz, partner w Taylor Wessing w Warszawie.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Żurnalista kontratakuje. YouTube zablokował film Wątora po skardze o zniesławienie

Żurnalista kontratakuje. YouTube zablokował film Wątora po skardze o zniesławienie

Republika i TVN24 tracą, TVP Info powoli odbudowuje widownię

Republika i TVN24 tracą, TVP Info powoli odbudowuje widownię

"Mam Talent!" z większą widownią niż przed rokiem. TVN wygrywa w sobotnie wieczory

"Mam Talent!" z większą widownią niż przed rokiem. TVN wygrywa w sobotnie wieczory

Nowe informacje ws. przejęcia właściciela TVN. Będzie udział kontrowersyjnego inwestora?

Nowe informacje ws. przejęcia właściciela TVN. Będzie udział kontrowersyjnego inwestora?

TVP szykuje dwa benefisy. Pierwszy już na Wielkanoc

TVP szykuje dwa benefisy. Pierwszy już na Wielkanoc

To miała być odtrutka na X. Teraz szef Bluesky rezygnuje

To miała być odtrutka na X. Teraz szef Bluesky rezygnuje