Mosznowładcy w Promenadzie! 2 grudnia 2023 | Darmowe badania dla mężczyzn

Przebadaj się – bez wahania i bez wstydu! Spójrz na zdrowie po męsku i zakoleguj się z Mosznowładcami! To akcja dla mężczyzn takich jak Ty, w ramach której masz okazję do bezpłatnych badań. Odwiedzając 2 grudnia Promenadę, wszyscy chętni panowie będą mogli przebadać się pod kątem wczesnego wykrywania nowotworów jąder oraz prostaty. Dołącz do naszej akcji! Nie masz nic do stracenia, a dbając o własne zdrowie, zyskujesz wiele!

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Kampania Mosznowładcy ma jasny przekaz – choroba nowotworowa nie odejmuje męskości, tak samo jak dbanie o zdrowie nie jest przejawem słabości. Niezmiennie od lat akcji towarzyszy to samo przesłanie – zachęcenie mężczyzn do troski o swoje zdrowie intymne poprzez badanie jąder i prostaty w celu wczesnego wykrycia potencjalnych nowotworów. W przypadku zdrowia intymnego chodzi również o zdrowie psychiczne z uwagi na rosnącą liczbę samobójstw wśród mężczyzn, także w Polsce. Dlatego jednym z celów inicjatywy jest omawianie tematów tabu dotyczących zdrowia fizycznego i psychicznego.

Mosznowładcy działają w duchu międzynarodowego ruchu movemberowego, zapoczątkowanego w 2004 roku w Australii poprzez zapuszczanie wąsów, by prowokować do rozmów o męskim zdrowiu. W ciągu dziesięciu lat działań niezależna polska kampania rozrosła się, nabrała rozmachu i obecnie trwa od końca września aż do początku grudnia! W ramach akcji każdego roku skorzystać można z bezbolesnych, nieinwazyjnych badań USG jąder, które adresowane są do wszystkich mężczyzn pomiędzy 18 a 40 rokiem życia. Tegoroczna 10. edycja jest jubileuszową. Organizator akcji, czyli Fundacja Kapitan Światełko, chce zapewnić jak największej liczbie mężczyzn możliwość przebadania się – bezpłatnie, bez bólu i zapisów.

Postaw na profilaktykę!

W pierwszą sobotę (2 grudnia) miesiąca Promenada wraz z Fundacją Kapitan Światełko zaprasza wszystkich mężczyzn do skorzystania z bezpłatnej profilaktyki nowotworów jąder i prostaty. Panowie w wieku do 40 lat będą mogli sprawdzić zdrowie swoich jąder w badaniu USG, natomiast mężczyźni powyżej 40 r.ż. oznaczą poziom PSA – markera nowotworowego prostaty we krwi. Każda z konsultacji trwa jedynie kilka minut. Badania profilaktyczne dają możliwość uniknięcia poważnych problemów zdrowotnych. Natomiast osoby z wykrytą nieprawidłowością mogą wcześniej podjąć leczenie, by szybciej wrócić do zdrowia.

Badania będą odbywać się w godzinach 10:00 – 20:00, w strefie zlokalizowanej na poziomie 0, na rotundzie, w pobliżu sklepu Peek&Cloppenburg przy wejściu od strony ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego. Ilość testów PSA jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, nie obowiązują wcześniejsze zapisy. O godzinie 19:30 zostanie przyjęta ostatnia osoba. Badania są bezbolesne i nie wymagają żadnych przygotowań poza zachowaniem higieny osobistej.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Marka Żubr promuje się hasłem "Przy Żubrze nawet jezioro łabędzie da się obejrzeć"

Marka Żubr promuje się hasłem "Przy Żubrze nawet jezioro łabędzie da się obejrzeć"

Krzysztof Bożek odpowiada za marki Armani Beauty i Valentino Beauty w Europie

Krzysztof Bożek odpowiada za marki Armani Beauty i Valentino Beauty w Europie

Gigant AI na warszawskiej giełdzie? Polski założyciel tego chce

Gigant AI na warszawskiej giełdzie? Polski założyciel tego chce

Wirtuale 2026 rozdane! Zobacz zdjęcia z gali

Wirtuale 2026 rozdane! Zobacz zdjęcia z gali

Donald Trump kupił część długu Netfliksa i właściciela TVN. "Nie ma konfliktów interesów"

Donald Trump kupił część długu Netfliksa i właściciela TVN. "Nie ma konfliktów interesów"

Axel Springer chce przejąć brytyjskiego wydawcę. Ministra: przeprowadzę szczegółową ocenę

Axel Springer chce przejąć brytyjskiego wydawcę. Ministra: przeprowadzę szczegółową ocenę