Krajowy Turniej piłki nożnej SOS Wiosek Dziecięcych

Zanim zabrzmi pierwszy dzwonek i rozpocznie się rok szkolny w Wiosce Dziecięcej w Kraśniku 28 sierpnia rusza trzeci turniej piłkarski Stowarzyszenia Wiosek Dziecięcych o puchar przechodni Dyrektora Krajowego.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Jak co roku będą wrzały sportowe emocje. Wszystkie cztery drużyny z poszczególnych Wiosek SOS w Kraśniku, Siedlcach, Biłograju i Karlinie przez cały rok aktywnie trenowały, aby przygotować się do krajowych rozgrywek. Dzieci już nie mogą doczekać się sportowej rywalizacji.

W lipcu tego roku dodatkowo drużyny piłkarskie z Kraśnika walczyły w międzynarodowym turnieju piłki nożnej Wiosek SOS w Caldonazzo we Włoszech, gdzie drużyna starszych chłopców  zajęła 3 miejsce, drużyna dziewcząt również 3 miejsce, a drużyna młodszych chłopców zwyciężyła i zajęła 1 miejsce w turnieju.

Kiedy podczas międzynarodowego turnieju piłki nożnej we Włoszech przed jednym z meczy powiedziałem sobie że jak uda mi się strzelić bramkę przebiegnę z radości przez całe boisko i zrobię ślizg na kolanach z uniesionymi rękoma.  Biegałem i walczyłem ile miałem sił i udało się strzeliłem najważniejszego gola w meczu, gola na wagę I miejsca. To był mój najpiękniejszy dzień w życiu” – opowiada Sebastian, lat 10.

Piotr jeden z podopiecznych kraśnickiej wioski w tym roku zadebiutował w III ligowym zespole Stal Kraśnik na pozycji bramkarza, co jest dużym sukcesem. Daniel  z Kraśnika jest w kadrze województwa Lubelskiego w swojej kategorii wiekowej, wystąpił już kilku meczach i był na kliku zgrupowaniach.

W zeszłym roku Przedstawiciele zwycięskich drużyn (z Kraśnika i Siedlec) w nagrodę wzięli udział w dziecięcej eskorcie drużyny narodowej w meczu z San Marino na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Kiedy podczas dziecięcej eskorty wyprowadzałem piłkarza reprezentacji polski na stadionie narodowym spełniło się jedno z moich marzeń. Piłka nożna jest dla mnie bardzo ważna gdy tylko mam chwilę czasu wolnego wołam kolegów i biegniemy na boisko” – dodaje Sebastian, lat 10.

Sport daje dzieciom ze Stowarzyszenia SOS Wiosek Dziecięcych siłę i wiarę  w siebie. Poczucie, że coś znaczą, że coś potrafią i mogą się rozwijać, a także walczyć i wygrać zarówno w sporcie jak i w życiu.

***

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce to organizacja dobroczynna, która działa na rzecz umacniania rodzin zagrożonych rozpadem oraz opiekuje się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi. Wykorzystując międzynarodowe doświadczenie, z powodzeniem realizujemy swoją misję w Polsce już od prawie 29 lat.

grafika

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Pracownicy TVP dostaną na Wielkanoc więcej niż na Boże Narodzenie? Związkowcy skierowali pismo

Pracownicy TVP dostaną na Wielkanoc więcej niż na Boże Narodzenie? Związkowcy skierowali pismo

Eurowizja 2026. "Na łapu capu", czyli grzechy tegorocznych preselekcji

Eurowizja 2026. "Na łapu capu", czyli grzechy tegorocznych preselekcji

TVP spłaca zaległości wobec ZAiKS. Wciąż brak kilku milionów

TVP spłaca zaległości wobec ZAiKS. Wciąż brak kilku milionów

Tylu pracowników zwolniła Agora. Najwięcej z "Gazety Wyborczej"

Tylu pracowników zwolniła Agora. Najwięcej z "Gazety Wyborczej"

Znów zmienia się właściciel TVN. KRRiT nie dostała żadnej korespondencji

Znów zmienia się właściciel TVN. KRRiT nie dostała żadnej korespondencji

Duża zmiana w reklamach na Facebooku i Instagramie. "Ukłon w stronę marketerów"

Duża zmiana w reklamach na Facebooku i Instagramie. "Ukłon w stronę marketerów"