Jacek Dzięcielak dyrektorem generalnym Media Impact Polska

Jacek Dzięcielak do końca br. obejmie stanowisko prezesa i dyrektora generalnego spółki Media Impact Polska, która powstała z połączenia działów sprzedaży Ringier Axel Springer Polska i Grupy Onet.

pp
pp
Udostępnij artykuł:

O tym, że Jacek Dzięcielak zostanie szefem Media Impact Polska pisaliśmy w zeszłym tygodniu (dowiedz się więcej). Wczoraj RASP i Onet oficjalnie potwierdziły nasze informacje. Dzięcielak został wybrany na to stanowisku w wyniku prowadzonej od sierpnia br. rekrutacji, nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie zacznie kierować nową spółką - ma to się stać do końca tego roku. 

- Media Impact Polska to nowa organizacja, którą czeka intensywny proces integracji dwóch istniejących zespołów sprzedażowych oraz tworzenia nowych innowacyjnych produktów reklamowych. Doświadczenie Jacka Dzięcielaka w pełni przygotowuje go do objęcia funkcji CEO Media Impact Polska - mówi Edyta Sadowska, prezes Ringier Axel Springer Polska.

Jacek Dzięcielak jest absolwentem Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. Ukończył również general management programme w CEDEP/INSEAD we Francji oraz posiada dyplom MBA University of Calgary. Ze sprzedażą i marketingiem jest związany od 1996 roku, kiedy rozpoczął pracę na stanowiskach menedżerskich w Kostrzyn Paper SA (obecnie Arctic Paper SA) oraz Cezex Sp. z o.o.

Dzięcielak od 2001 roku związany był z Grupą Havas. Początkowo odpowiadał tam za tworzenie i rozwój Media Contacts. Od 2003 zarządzał domem mediowym Havas Media (wcześniejsze nazwy to Media Planning i MPG) oraz grupą Havas Media Group w Polsce, w skład której wchodzą Havas Media, Arena Media Communications oraz Havas Sports & Entertainment. Pracę w Havas zakończyć ma z końcem października br. (więcej na ten temat).

Grupa Onet i Ringier Axel Springer Polska będą mieć po 50 proc. udziałów w Media Impact Polska. Poza Jackiem Dzięcielakiem do zarządu nowej spółki wejdą Maciej Kossowski (z ramienia Grupy Onet) jako zastępca dyrektora generalnego i dyrektor ds. kluczowych klientów i sprzedaży agencyjnej, Mariusz Wąsiński (z Ringier Axel Springer Polska) jako dyrektor sprzedaży specjalnej i Justyna Duszyńska (z Grupy Onet) jako dyrektor operacyjny, odpowiedzialny też za sprzedaż regionalną.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Odchodzi gwiazda publicznej telewizji. "Nie mogę już gwarantować niezależności redakcyjnej"

Odchodzi gwiazda publicznej telewizji. "Nie mogę już gwarantować niezależności redakcyjnej"

Nowa stacja newsowa ma w Polsce spółkę. Kto na czele?

Nowa stacja newsowa ma w Polsce spółkę. Kto na czele?

Jak ChatGPT radzi ws. zdrowia? Pobyt w szpitalu mało potrzebny

Jak ChatGPT radzi ws. zdrowia? Pobyt w szpitalu mało potrzebny

Ze "Sportu" odchodzi redaktor naczelny

Ze "Sportu" odchodzi redaktor naczelny

W telewizji wPolsce24 program o zdrowiu. Ekspertem polityk PiS

W telewizji wPolsce24 program o zdrowiu. Ekspertem polityk PiS

Hakerzy zaatakowali polski szpital. Przejście na papierowy tryb pracy

Hakerzy zaatakowali polski szpital. Przejście na papierowy tryb pracy