SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Powolna śmierć analogu. Vectra z takimi pakietami „w większości miejscowości”

Na koniec 2023 roku w 22 krajach naszej części Europy było 4,6 mln abonentów analogowej telewizji kablowej. Nie oferuje ich już przejęta przez Play sieć kablowa UPC Polska. Zupełnie inną politykę wobec analogu ma konkurencyjna Vectra. 

Dołącz do dyskusji: Powolna śmierć analogu. Vectra z takimi pakietami „w większości miejscowości”

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
XT
Naciąganie "staruszków" na analog. Starsi widzowie właśnie stracili dwie szanse na dofinansowanie do TV/STB podczas przejścia naziemnej TV z analogu na emisję cyfrową oraz podczas przejścia z DVB-T/DVB-T2. Tym samym kablarze wciskają na potęgę gdzie się tylko da telewizję analogową z niską jakością oraz ograniczoną ofertą programową. A temu wszystkiemu przyklaskują spółdzielnie mieszkaniowe, gdzie nie masz dostępu do sygnału DVB-T, nie masz też możliwości zainstalowania własnej anteny na balkonie/dachu. A to wszystko po to by kroić "staruszków" za coś co mogliby mieć za darmo, w jakości HD nie wspominając już o usługach dodatkowych w ramach DVB-T. Wstyd... że coś takiego nadal jest tolerowane w 2024 roku.
odpowiedź
User
Janko
Najpierw warto wykonać badania ile "tradycyjnych" odbiorników tv mamy w domach.

Wiem, że wycięcie analogu to biznes dla kablowek, ale jednocześnie zmuszenie wielu tysięcy starszych osób to droższego pakietu usług.

U mnie w domu w 1 pokoju stał dekoder i nowy TV, natomiast mama używała analogu na starym odbioniku. Po sprzedaży UPC w Warszawie taka opcja już nie wchodzi w grę.

Kwestia jakości sygnału!
W pokoju gdzie jest dekoder i plaski TV jakość wielu kanałów jest gorzej niz marna. Pixeloza to coś co widzę codziennie. TVN24 to często jedna wielka stopklatka. Więc po co się wysilać z HD i 4K skoro dystrybucja sygnału jest marnej jakości?
odpowiedź
User
gadget insp.
Wiem, że wycięcie analogu to biznes dla kablowek, ale jednocześnie zmuszenie wielu tysięcy starszych osób to droższego pakietu usług.
A w naziemnej DVB-T2 prawie 40 kanałów w jakości Full HD.
odpowiedź