10 października 2014 ze specjalną wizytą do Ceramiki Paradyż przybył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, który zwiedził zakład Tomaszów 2 oraz salon firmowy. Ceramika Paradyż w tym roku obchodzi swoje 25-lecie i - jak podkreślił Prezydent – stanowi przykład przedsiębiorstwa, które umiejętnie wykorzystało ten czas.
Prezydent Bronisław Komorowski wraz zaproszonymi gośćmi: Przedstawicielami Kancelarii Prezydenta RP oraz Przedstawicielami lokalnych władz samorządowych, zwiedził zakład w Tomaszowie Mazowieckim, zlokalizowany przy ul. Milenijnej 21. W związku z 25-leciem polskiej demokracji, jak również obchodami 25-lecia Ceramiki Paradyż, Prezydent przy użyciu metody sitodruku własnoręcznie przedrukował na płytce ceramicznej logo „25 lat wolności”. Współwłaściciel i Założyciel Ceramiki Paradyż – Stanisław Tępiński – ofiarował Prezydentowi okolicznościową płytkę, na której znalazły się logotypy, podkreślające tę wyjątkową rocznicę – „25 lat wolności i 25 lat Ceramiki Paradyż”. W swoim przemówieniu Stanisław Tępiński przypomniał historię Ceramiki Paradyż - jak z rzemieślniczego przedsiębiorstwa, które zaczynało produkcję od jednej palety płytek dziennie, powstała prężnie działająca Firma z pięcioma nowoczesnymi fabrykami. Prezydent podkreślił, iż „cieszy się, że w ramach odzyskanej przez Polaków wolności jest coraz więcej przestrzeni dla wolnej gospodarki, mądrze zagospodarowywanej” – co widać na przykładzie Ceramiki Paradyż. Zaznaczył także, że Firma ma swój istotny wkład w budowanie sukcesu gospodarczego. Zwrócił również uwagę na zaangażowanie samorządowców, którzy stworzyli odpowiednie warunki do inwestowania i dalszego rozwoju polskiej przedsiębiorczości.
Po zwiedzaniu zakładu Prezydent udał się do salonu firmowego oraz rozmawiał z Przedstawicielami załogi. Wyjawił również, że w swoim prywatnym mieszkaniu w Warszawie, ma płytki Ceramiki Paradyż!
Ceramika Paradyż była dwukrotnie nominowana do prestiżowej Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dwóch kategoriach: „Zielona Gospodarka” w 2014 roku oraz w kat. „Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu” w roku 2012.
INFORMACJE O GRUPIE PARADYŻ
Grupa Paradyż, w skład której wchodzą spółki Ceramika Paradyż Sp. z o. o. i Paradyż Sp. z o. o., to wiodący polski producent płytek ceramicznych. Od ponad 25 lat tworzy produkty, które zyskują uznanie klientów w prawie 40 krajach świata. Produkty Grupy Paradyż powstają w pięciu zakładach produkcyjnych wyposażonych w nowoczesny i zaawansowany park maszynowy. Inwestycje w innowacyjne technologie, doskonała jakość wyrobów oraz uznane wzornictwo to podstawa dynamicznego rozwoju firmy. Ofertę wyróżnia nowatorski design, dbałość o dopracowanie detali oraz szeroka gama kompletnych kolekcji ścienno-podłogowych i elementów zdobniczych w wielu formatach, co daje szerokie możliwości aranżacji odmiennych w charakterze wnętrz. Obecny potencjał rynkowy Grupy Paradyż to 1700 pracowników oraz trzy marki w portfolio produktowym. Eksport stanowił w ubiegłym roku 36 procent przychodów Firmy, a globalna sprzedaż przez ostatnią dekadę zwiększyła się aż dwukrotnie, osiągając rocznie ponad 700 mln złotych. Grupa Paradyż z powodzeniem konkuruje z największymi i najważniejszymi producentami płytek ceramicznych na świecie, co doskonale widać na Międzynarodowych Targach Ceramiki i Wyposażenia Wnętrz „Cersaie” w Bolonii, gdzie nieprzerwanie od 2001 roku (wtedy jako pierwszy producent z Polski), prezentuje swoje portfolio.
Początki działalności
Narodziny Grupy Paradyż zbiegły się w czasie z początkiem polskiej demokracji i gospodarki rynkowej. W sierpniu 1989 roku, Panowie Leszek Wysocki i Stanisław Tępiński, założyli firmę „Norbud” zajmującą się produkcją palet i pustaków. Zyski przedsiębiorstwa zainwestowane zostały w zakup pieców ceramicznych, dzięki czemu w 1991 roku w halach dawnego PGR-u w Opocznie ruszyła produkcja pierwszych płytek ceramicznych. Dla Współwłaścicieli istotą działalności były przede wszystkim: design w połączeniu z wysoką jakością produktu, rzetelność oraz dbałość o klienta i pracownika. W 1993 roku, w hali byłego POM w Wielkiej Woli koło Paradyża powstała fabryka płytek ceramicznych, produkująca płytki ścienne. Nowej firmie nadano nazwę Ceramika Paradyż. Kolejne zakłady budowane były już w Tomaszowie Mazowieckim. W 1999 roku stanął tam zakład „Tomaszów 1” specjalizujący się w produkcji gresu technicznego i płytek ściennych dużych formatów. W 2001 roku, w obrębie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstała siostrzana spółka Ceramiki Paradyż – Paradyż Sp. z o. o., produkująca płytki podłogowe z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. W tym samym roku w Tomaszowie Mazowieckim został również uruchomiony zakład produkcyjny Paradyża. 25 czerwca 2005 roku Grupa Paradyż uroczyście otworzyła swój piąty zakład produkcyjny – „Tomaszów 2”.
Rozwój przez innowacje
Grupa Paradyż była zawsze pionierem w rozwoju poprzez wprowadzane innowacje. To w jej zakładach powstały pierwsze w Polsce mrozoodporne płytki szkliwione, płytki rektyfikowane, mozaiki prasowane, a także pierwszy na rynku pełny program schodowy dla klinkieru. Dziś firma realizuje dla swoich Klientów nawet nietypowe usługi m.in. cięcia i fazowania szkła czy druku cyfrowego z użyciem nanopigmentów. Rewolucyjne zmiany przyniosło wdrożenie profesjonalnego programu do projektowania wnętrz Cad Decor Paradyż oraz uruchomienie multimedialnych Studiów 3D. Funkcjonując w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w 2010 roku Firma rozpoczęła 4-letni plan inwestycyjny, w ramach którego przeznaczyła 250 milionów na modernizację swoich zakładów. Obecnie realizowany jest najnowszy projekt Paradyż Logistics&Trade w Tomaszowie Mazowieckim, centralizujący procesy magazynowe. Nowoczesne centrum handlowo-logistyczne z magazynem wysokiego składowania od 2015 roku przyspieszy dostawy do klientów, które będą realizowane 24 godziny na dobę. Czas realizacji zamówień na terenie całego kraju, Firma planuje ograniczyć do 48 godzin.
Nagrody – dowód uznania
Uznanie klientów potwierdzone tytułem Superbrands Created in Poland 2013/2014 oraz licznymi nagrodami przyznanymi w prestiżowych konkursach – m.in. Złota Statuetka Lidera Polskiego Biznesu 2012, tytuł „Ambasador Polskiej Gospodarki 2012”, Złote Godło w kategorii QI Product w konkursie „Najwyższa Jakość Quality International”, nagroda "Filary Polskiej Gospodarki 2013” oraz „Wielka Perła Ceramiki UE 2013 z Diamentami” dowodzą, że Grupę Paradyż można dziś uważać za przewodnika po światowym designie na rodzimym rynku materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz oraz doskonałą wizytówkę polskiego przemysłu na świecie.
Ceramika Paradyż była także dwukrotnie nominowana do prestiżowej Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dwóch kategoriach: „Zielona Gospodarka” w 2014 roku oraz w kat. „Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu” w roku 2012. Jako Firma odpowiedzialna społecznie, wdrożyła szereg proekologicznych inwestycji i innowacyjnych rozwiązań, które sprawdzają się w jej codziennej działalności. Między innymi zastosowano nowoczesny system odzysku ciepła odpadowego z pieców oraz centralny system odpylania. W ramach polityki zintegrowanych systemów zarządzania, wprowadzono normę środowiskową ISO 14000: 2004 oraz dodatkowe narzędzia takie jak 5S, KAIZEN, SMED czy TPM. Jako jeden z większych pracodawców w regionie Grupa Paradyż prowadzi politykę personalną opartą o przepisy prawa pracy i nakierowaną na: rozwój pracowników, kreowanie przyjaznych warunków pracy i płacy, dbałość o kształtowanie w firmie dobrej atmosfery i przestrzeganie zasad etyki oraz dwukierunkową współpracę z otoczeniem. W 2010 roku Ceramika Paradyż dołączyła do prestiżowego grona firm dbających o najwyższe standardy odpowiedzialnego biznesu, stając się jednym z trzech laureatów nagrody „Regional Forbes CSR Awards” z województwa łódzkiego.
Ceramika Paradyż
więcej informacji (PRESS BOX)