Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2012-10-09

A A A POLEĆ DRUKUJ

Stylowe wnętrze – dobieramy płytki kamienne

Aranżując wnętrza, coraz częściej sięgamy po płytki kamienne, zastępując nimi standardową ceramikę. Nic dziwnego: trwałość, łatwość pielęgnacji, możliwość odświeżania faktury bez konieczności zrywania materiału – to główne wyznaczniki tego materiału. Kamień, jak każda okładzina, ma swoją specyfikę i „lubi” konkretne wnętrza. Ekspert firmy ROGALA podpowiada, jak dobrać odpowiednie płytki do miejsca.

Płytki na posadzce

Podłoga daje nam szerokie pole do popisu. Możemy wybrać płytki tradycyjne (z fazowaną krawędzią), które układa się z fugami lub tzw. płytki rektyfikowane – do układania bezfugowego. Jeśli planujemy zamontowanie ogrzewania podłogowego, nie musimy się martwić – każdy kamień będzie odpowiedni. – Najtrwalszy materiał na posadzkę to granit – tłumaczy ekspert firmy ROGALA, Wacław Gawroński. Szczególnie w kuchni i przedpokoju, gdzie domownicy często chodzą w twardym obuwiu, a kuchenna podłoga narażona jest na zarysowania i ścieranie, które mogą uszkodzić inne typy posadzki. Granit to twardy materiał, trudny do zarysowania, a dodatkowo nie przenosi ognia. Jest odporny na pękanie, plamy, wilgoć i zmiany temperatury, do tego nie wymaga częstej pielęgnacji (nie trzeba go nawet impregnować).

Na podłodze (a także na ścianach), zwłaszcza w łazience, pięknie będą się prezentować także marmur: jest delikatniejszy od granitu, dlatego należy go regularnie impregnować, by uniknąć nasiąkania i plam. Odpowiednio konserwowany marmur nie przysporzy jednak problemów. – Wybierając kamienne płytki do łazienki, można kierować się wyłącznie estetyką – podkreśla Wacław Gawroński z ROGALI. – Niezależnie od stosowanego kamienia zaleca się zabezpieczenie podłoża przed wilgocią za pomocą powłok hydroizolacyjnych.

Ściana w kamieniu

Piaskowiec jest kamieniem bardziej miękkim i porowatym niż granit jednak nie ma to znaczenia w przypadku okładziny  ściennej. Ma zarówno ciepłe, żółte, czerwone i białe odcienie, jak i szare czy grafitowe, a jego tekstura jest bardzo zróżnicowana. Płytki z piaskowca są odporne na ścieranie i wodę – z powodzeniem stosuje się go do okładzin schodów zewnętrznych i parapetów.

Inną, ciekawą propozycją są coraz częściej stosowane podświetlane ściany z onyksu, które można stosować zarówno w salonie, jak i w łazienkach. Onyks jest odporny na wilgoć, dlatego często stosuje się go jako okładzinę w kabinach prysznicowych.

Płytki z trawertynu mają z kolei piękne, ciepłe barwy i ciekawą porowatą strukturę. Firmy kamieniarskie uszczelniają i impregnują je metodą próżniową, dzięki której żywica wchodzi w naturalne szczeliny i w ten sposób zabezpiecza kamień.

Kamienne blaty, kominki i parapety

Blat kuchenny, który często narażony jest na działanie aktywnych substancji, wysokie temperatury i ścieranie, wykonuje się głównie z odpornych na te czynniki granitów. Granitowe blaty są dostępne w całej gamie kolorów, a ich szerokość i kształt dopasowuje się indywidualnie. Zwykle grubość takiego blatu to 3 cm.

– Marmury i trawertyny sprawdzą się jako blaty łazienkowe, pod warunkiem odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji – tłumaczy ekspert ROGALI. – Ciekawym urozmaiceniem łazienkowych aranżacji są kamienne podblatowe zlewy, które stanowią integralną całość z blatem. Świetny efekt dają w tym przypadku miodowe onyksy.

W przypadku kominków, tradycyjna propozycja to oczywiście marmur, ale w aranżacjach minimalistycznych lepiej zaprezentują się proste formy łupka, bazaltu czy piaskowca. 

 

Wszystkie płytki kamienne i okładziny dostępne są w sklepie internetowym www.rogala.com.pl.

Transport płytek na terenie całego kraju jest bezpłatny – szczegóły można uzyskać u sprzedawców.





Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS