- W dalszym ciągu prowadzimy nabór na studia I stopnia na kierunkach: bezpieczeństwo wewnętrzne, finanse i rachunkowość, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, a także na ekonomię, kosmetologię oraz turystykę i rekreację – wylicza Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ – Na 4 kierunkach studiów licencjackich: administracja, logistyka, informatyka i zdrowie publiczne zostały wolne miejsca jedynie na studiach niestacjonarnych. Z kolei na kierunku stosunki międzynarodowe (I stopień) prowadzimy nabór wyłącznie na studia stacjonarne.
Kandydaci na studia I stopnia mogą też składać dokumenty na odrębne ścieżki kształcenia: biznes międzynarodowy (ekonomia) i grafika komputerowa w mediach (dziennikarstwo i komunikacja społeczna).
Do 30 września WSIiZ przyjmuje podania na studia magisterskie na kierunkach: dziennikarstwo i komunikacja społeczna, ekonomia oraz turystyka i rekreacja. Na studiach II stopnia na kierunkach: administracja, informatyka i zdrowie publiczne są jeszcze miejsca jedynie w trybie niestacjonarnym.
15 lat doświadczenia
WSIiZ to szkoła wyższa z 15-letnim doświadczeniem, wysoko notowana w ogólnopolskich rankingach. Uczelnia posiada uprawnienia do kształcenia na 19 kierunkach studiów. Obecnie w WSIiZ uczy się ok. 9 tys. studentów z Polski i 21 państw z całego świata.
- Studenci wybierają WSIiZ m.in. dlatego, że ma bogatą ofertę międzynarodowych certyfikatów, które wyróżniają ich na rynku pracy. Do tej pory szkoła wydała prawie 55 tys. międzynarodowych certyfikatów, głównie informatycznych i językowych. Uczelnia przyciąga też dużą ilością zajęć prowadzonych przez praktyków, bogatą ofertą staży, kół zainteresowań, ciekawych, międzynarodowych imprez, a także szerokiej gamy stypendiów – podkreśla Pasieczna.
Dynamiczny rozwój
Uczelnia ma 3 kampusy: w Rzeszowie, Tyczynie i największy w Kielnarowej. Kampus w Kielnarowej to zespół obiektów dydaktycznych i rekreacyjno-sportowych zlokalizowanych na 12 ha działce. Pierwszy obiekt dydaktyczny został oddany do użytku w 2002 roku. W nastepnych latach budowano kolejno: największą w województwie podkarpackim halę rekreacyjno-sportową, karczma staropolską „Taberna pod sosnami” oraz 2 budynki mieszkaniowe dla zagranicznej kadry dydaktycznej. Najnowsza inwestycja oddana do użytku w tym roku to Centrum Edukacji Międzynarodowej. To innowacyjny i kompleksowy projekt unijny WSIiZ o wartości ok. 30 mln zł, realizowany w ramach programu operacyjnego „Rozwój Polski Wschodniej”. W nowoczesnym obiekcie o powierzchni 5,5 tys. m kw znajduje się 17 laboratoriów zaawansowanych technologii tele-informatycznych, a także: sala audytoryjna dla 300 osób, 2 sale wykładowe, sale ćwiczeniowe i biblioteka multimedialna. W Kielnarowej znajdują się też także domy studenckie, stajnia i park linowy .
Atutem studiów w WSIiZ jest kształcenie praktyczne podczas bardzo dobrze płatnych staży (nawet 9 tys. zł netto za 3 miesiące) i praktyk. Do dyspozycji studentów jest 67 nowoczesnych specjalistycznych pracowni przeznaczonych do kształcenia praktycznego.
Dodatkowo na większości kierunków zajęcia prowadzą uznani w kraju i za granicą praktycy. Np. na dziennikarstwie warsztaty prowadzą znani redaktorzy. Na ekonomii i stosunkach międzynarodowych wykładają światowej sławy autorytety, m.in. prof. Jan Winiecki, członek Rady Polityki Pieniężnej, prof. Ryszard Bugaj, pracownik Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN, prof. Witold Koziński, wiceprezes Narodowego Banku Polskiego oraz prof. Bartłomiej Kamiński, doradca Banku Światowego.
Uczelnia ceniona przez pracodawców
WSIiZ zdobyła 7 miejsce w ogólnopolskim rankingu Rzeczypospolitej i Perspektyw w kategorii PREFERENCJE PRACODAWCÓW. Badania na reprezentatywnej grupie 2827 przedsiębiorstw z wszystkich województw przeprowadził ośrodek TNS PENTOR. Wyniki pokazują, że absolwenci WSIiZ są wysoko cenieni na rynku pracy w całej Polsce. Przedsiębiorcy odpowiadali na pytania: które uczelnie przygotowują najlepszych absolwentów danych kierunków, jakie szkoły wyższe najczęściej kończyli obecnie zatrudnieni młodzi pracownicy do 34 roku życia, którzy ukończyli jeden z danej grupy kierunków. Wskazywali też uczelnie, których absolwentów zatrudnią w najbliższym roku. Wskaźnik był obliczany na podstawie liczby pracodawców wybierających daną uczelnię i w efekcie zatrudniających jej absolwentów lub planujących zatrudnienie. Jacek Szut, Associated Director w TNS PENTOR podkreśla, iż wskaźnik stworzony został w ten sposób, by był jak najbardziej miarodajny. PENTOR chciał uniknąć wpływu marketingu danej uczelni i stereotypów.