SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Michał Bartkowiak prezesem Vectry, firma szuka inwestora do swojej infrastruktury

Nowym prezesem Vectry został Michał Bartkowiak, poprzednio związany z Ineą, natomiast Tomasz Żurański przechodzi do rady nadzorczej. Firma wraz z doradcami chce pozyskać inwestora do swojej spółki infrastrukturalnej. W 2027 roku planuje mieć ponad 10 mln gospodarstw w swojej sieci światłowodowej.

Michał Bartkowiak Michał Bartkowiak

Michał Bartkowiak poprzednio przez kilka lat był związany z Grupą Inea. Najpierw zajmował stanowisko członka zarządu ds. finansowych, w 2017 roku został członkiem zarządu ds. operacyjnych, jesienią 2019 roku - prezesem. Pożegnał się z firmą jesienią ub.r.

- Grupa Vectra jest liderem w zakresie dostarczania usług kablowych w Polsce. Przed nami szereg wyzwań, ale także możliwości, które stwarza zmieniające się otoczenie rynkowe. Zmiany, które obserwujemy w niemal wszystkich aspektach naszego życia będą miały istotny wpływ na branżę telekomunikacyjną, którą czeka rewolucja, a Vectra z pewnością będzie jej częścią i istotnym rozgrywającym - komentuje Bartkowiak.

- Ta zmiana jest wewnętrzną sprawą Vectry i jej właściciela - komentuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Jerzy Straszewski, prezes Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej. – Znam obu panów, ustępującego i nowego prezesa i mam o nich jak najlepsze zdanie. Nie przewiduję też, żeby zmiana personalna miała zły wpływ na działalność Vectry, czy też naszego środowiska. A jaki wpływ będzie miała – tego dowiemy się z czasem. Decyzja o przesunięciu długoletniego prezesa do rady nadzorczej może wynikać z tego, że Tomasz Żurański już się napracował. W radzie nadzorczej jest inny charakter pracy. W każdym razie zmianę przyjmuję do wiadomości, i sądzę, że będzie dobrze.

Żurański w radzie nadzorczej Vectry, Danieluk i Janda w zarządzie

Poprzednim prezesem Vectry od 2004 roku był Tomasz Żurański. Teraz przechodzi do rady nadzorczej firmy, w komunikacie stwierdzono, że „ze względu na ambitne plany rozwoju spółki i dużą liczbę projektów strategicznych”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Na nowym stanowisku Żurański będzie odpowiadał za kluczowe projekty Grupy Vectra, takie jak proces wyłonienia inwestora finansowego w obszarze rozwoju infrastruktury, inne potencjalne transakcje wspierające cele strategiczne firmy, relacje z kluczowymi dostawcami treści czy finansowanie działań rozwojowych.

- Mamy ambicję i konkretny plan, aby docierać za pośrednictwem infrastruktury światłowodowej o najnowocześniejszych parametrach do 10 milionów gospodarstw domowych z ofertą produktów i usług w jakości, nad którą będziemy mieli stuprocentową kontrolę. Chcemy stać się jednym z największych dostawców światłowodu w Polsce - zapowiada Tomasz Żurański

Równocześnie do zarządu Vectry powołano Wojciecha Danieluka i Sebastiana Jandę. Danieluk od 2008 do wiosny ub.r. był związany z operatorem sieci telekomunikacyjnej Play, od 2018 roku jako członek zarządu odpowiadał za IT i transformację.

Sebastian Janda w latach 2015-2021 zarządzał rynkiem B2C i SME w innogy Polska, a wcześniej pracował m.in. w Procter&Gamble, e.on, Kearney i PwC.

W zarządzie Vectry są też Dariusz Nowosadko (od 2017 roku) i Jan Piotrowski (od 2008 roku).

Vectra szuka inwestora, chce mieć 10 mln domów w sieci światłowodowej

W komunikacie Vectra zapowiedziała, że w 2027 roku planuje docierać ze swoją infrastrukturą światłowodową do 10 mln gospodarstw domowych. Podkreśla, że „chce stać się jednym z największych dostawców światłowodu w Polsce i rynkowych liderów, jeśli chodzi o produkty i usługi oferowane za pośrednictwem nowoczesnej i rozległej sieci”.

Żeby sfinansować inwestycje w sieć światłowodową, Vectra zamierza pozyskać inwestora do swojej spółki infrastrukturalnej Vectra Investments. Zaznaczyła, że zależy jej na „inwestorze finansowym z doświadczeniem infrastrukturalnym”.

Przy szukaniu inwestora firmie będą doradzać Rotshild & Co i mInvestment Banking.

Grupa Vectra obecnie, jak podaje w komunikacie, obsługuje ponad 1,7 mln klientów, a w zasięgu jej sieci jest 4,6 mln gospodarstw domowych. Oferuje telewizję kablową, internet światłowodowy, telefonię stacjonarną i komórkową oraz usługi OTT.

Dwa lata temu firma znacząco zwiększyła skalę działalności, przejmując 100 proc. udziałów Multimedia Polska.

Dołącz do dyskusji: Michał Bartkowiak prezesem Vectry, firma szuka inwestora do swojej infrastruktury

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gbartosz83
Welcome to T-Mobile - nikt inny się tego nie chyci.
0 0
odpowiedź
User
dziękuję postoję
Niech się gonią. Widać po ich VOD jaki to jest paździerz. A to tylko symbol. Obsługa klietna na poziomie TPSA sprzed 25 lat. Pseudotechnicy którzy nie potrafią latami ustawić modemu na poteżnym blokowisku tak by sygnał w czteropokojowym mieszkaniu wszędzie był dostepny... eh można by wymieniać i wymieniać.

Usługi już na poziomie cenowym zbliżonym do światłowodu Orange – 10–15 zlotych tańsze, ale to jeszcze się zmieni na korzyść Orange.

Także Vectra to szit jakich już nawet w Polsce mało.
0 0
odpowiedź
User
2022
To prawda , obsługa klienta leży w Vectrze. Dodzwonić się trudno , irytujący automat , który nie rozumie nazw miejscowości. A w BOK jak 20 lat temu. Jedyny pozytyw to jakość produktu. Mam tv , internet i telefon. Mieszkam pod miastem od 2 lat i wszystko chodzi.
0 0
odpowiedź