SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Niewyłączone mikrofony przeszkadzają 66 proc. uczestnikom spotkań online

Prawie połowa uczestników spotkań online uważa, że włączanie kamery podczas ich trwania to oznaka szacunku - wynika z badania ClickMeeting. Co piątego badanego rozprasza, gdy prowadzący spotkanie nie patrzy w kamerę.

57 proc. badanych w ostatnim miesiącu ubrało się elegancko na spotkanie online, choć jednocześnie 53 proc. przyznaje, że brało udział w takim wydarzenie w dresie, a 21 proc. miało na sobie piżamę. Zaś aż 31 proc. uczestniczyło w spotkaniu będąc w łóżku.

66 proc. respondentów rozpraszało, gdy uczestnicy spotkania, którzy w danym momencie się nie wypowiadają, mają włączone mikrofony. 45 proc. przeszkadzało, gdy osoba udostępniająca ekran nie ma przygotowanych materiałów, a 23 proc. - gdy osoba prowadząca spotkanie nie patrzy w kamerę. 10 proc. badanych deklaruje, że nic nie jest w stanie ich rozproszyć.

Dla 48 proc. respondentów włączenie kamery podczas spotkania jest oznaką szacunku dla pozostałych uczestników. Blisko 30 proc. badanych rozprasza źle dobrane tło prowadzącego i pozostałych uczestników, a 12 proc. - ich ubiór.

ClickMeeting zauważa, że przenosimy formy znane z tradycyjnych spotkań na żywo do świata online. 79 proc. ankietowanych wita się z innymi mówiąc „cześć” czy „dzień dobry”, 12 proc. - pisze powitanie na czacie, a 5 proc. macha ręką do kamery. Blisko 4 proc. rezygnuje z jakiejkolwiek formy powitania. Słowami żegna się 79 proc. respondentów, 14 proc. - pisze pożegnanie na czacie, 9 proc. macha zaś ręką do kamery. Spotkania bez pożegnania opuszcza niecałe 3 proc. badanych.

Dla 87 proc. badanych ważne jest punktualne przybycie na spotkanie i pozostanie na nim do końca, zaś zdaniem 8 proc. ma to znaczenie tylko w przypadku prowadzącego.

Raport powstał na podstawie wyników ankiety internetowej. Próba wynosiła 405 osób.

ClickMeeting to polska firma, która powstała w 2011 roku i udostępnia aplikację na całym świecie w 7 wersjach językowych. Jej misją jest wsparcie komunikacji i nauki niezależnie od tego, w jakim miejscu na świecie ktoś się znajduje. Platforma do webinarów, czyli rodzaju seminarium prowadzonego za pośrednictwem internetu, działa w przeglądarce internetowej.

Dołącz do dyskusji: Niewyłączone mikrofony przeszkadzają 66 proc. uczestnikom spotkań online

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl