Radio 2024-05-08
17

Czołowy dziennikarz polityczny zwolniony z Radia Wrocław

Dariusz Wieczorkowski zwolniony z Radia Wrocław, fot. YouTube/Radio Wrocław Dariusz Wieczorkowski zwolniony z Radia Wrocław, fot. YouTube/Radio Wrocław

Dariusz Wieczorkowski został zwolniony z Radia Wrocław - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Informację potwierdza nam likwidator stacji Tomasz Duda.
 

Dariusz Wieczorkowski był dziennikarzem politycznym wrocławskiej rozgłośni. Prowadził debaty z politykami oraz codzienny program „Rozmowa dnia”, w którym wystąpili ostatnio m.in. prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Krzysztof Śmiszek czy była kandydatka na prezydenta miasta Izabela Bodnar.

Dariusz Wieczorkowski pożegnany w Radiu Wrocław

Z naszych informacji wynika, że Wieczorkowski został kilka dni temu zwolniony z publicznego radia. W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl potwierdza to Tomasz Duda, likwidator stacji.

- Zwolnienie Pana Dariusza Wieczorkowskiego jak i Pana Piotra Czyszkowskiego jest konsekwencją procesu likwidacji, w jakim jest obecnie Spółka. Obaj Panowie otrzymali należne im zgodnie z prawem wypowiedzenia i odprawę, a także zostali zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy. Zwracam uwagę, że "Radio Wrocław w likwidacji" wciąż nie otrzymało ani złotówki z należnych jej pieniędzy z abonamentu. KRRiT kolejne transze z abonamentu przelewa na depozyty sądowe. Prowadzi to do drastycznego pogarszania się sytuacji finansowej rozgłośni i trudności w realizacji zobowiązań pracowniczych - przekazał Tomasz Duda.

Czytaj także: TVP zamknie kilka stacji

Skontaktowaliśmy się z Dariuszem Wieczorkowskim, ale odmówił komentarza. 

W Radiu Wrocław Wieczorkowski pracował od 2018 roku, a wcześniej w latach 2009-2014. Poprzednio był także dziennikarzem m.in. TVN, portalu Gazeta.pl oraz Polskiego Radia RDC. Piotr Czyszkowski z kolei zajmował się w Radiu Wrocław lokalnymi sprawami społecznymi oraz kulturalnymi.

Nadal problemy z abonamentem

Kilka dni temu podawaliśmy, że Telewizja Polska, Polskie Radio oraz rozgłośnie regionalne dostały 600 mln zł z rezerwy budżetowej. To dlatego, że finansowanie mediów publicznych zostało zablokowane. Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę okołobudżetową, która zakładała rekompensatę w wysokości około 3 mld zł. Natomiast Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przekazała środki z abonamentu do depozytu sądowego. Pieniądze z wpłat abonamentowych otrzymały do tej pory jedynie Radio dla Ciebie oraz Radio Poznań. 

Autor: Dominik Senkowski

praca.wirtualnemedia.pl

Dotrzyj do ponad miliona czytelników
KOMENTARZE (17) DODAJ OPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NA PRACA
Praca Start Tylko u nas